Staré známé pořekadlo říká: sto lidí, sto chutí. Věděli jste ale, že vaše oblíbená káva dovede hodně vypovědět o vašich vlastnostech? Alespoň to tvrdí vědci, kteří objevili souvislost mezi našimi chutěmi a charakterem naší osobnosti. V jaké podobě si tento lahodný voňavý nápoj nejčastěji dopřáváte vy a co to o vás vypovídá?

Cappuccino

Cappuccino upřednostňují kreativní bytosti, snílci, romantici a veselí pohodáři. Jedná se o lidi, kteří jsou otevření změnám, umí si užívat života a bývají velmi oblíbení pro svou vstřícnou, milou, optimistickou povahu a citlivé jednání. Vynikají vytříbeným vkusem, směle je můžeme označit za vyhlášené labužníky.

Espresso

Připravujete-li si v kávovaru nejraději silné espresso, pak patříte mezi silné osobnosti a vůdčí typy. Charakterizuje vás tvrdohlavost a rychlé rozhodování, nechybí vám ambicióznost a jdete si – často i tvrdě – za svým. Neradi ztrácíte čas a každou minutu se snažíte využít na maximum, což vám jde snadno, protože organizování vám nedělá sebemenší potíže. Občas by ale neškodilo trochu zpomalit.

Cafélatte

Lidé, kteří si nejraději pochutnávají na café latte, všechno důkladně promýšlí a nedělají žádná unáhlená rozhodnutí. Jsou uvolnění, nikam nespěchají, udržují si svoje vlastní životní tempo a užívají si i maličkosti – třeba kvalitní čerstvou kávu. Rádi bývají středem zájmu, v centru pozornosti si doslova libují. Netouží po závratné kariéře, daleko důležitější je pro ně nalezení životní rovnováhy, právě harmonii vnímají jako klíč ke štěstí.

Káva bez kofeinu

Mnozí „kafaři“ kávu bez kofeinuani za kávu nepovažují. Spíše ji degradovali na aktuální módní záležitost. Nicméně pravdou zůstává, že se v našich končinách docela dobře zabydluje. Lidé, kteří si na ni rádi pochutnávají, by se dali označit jako perfekcionisté, kteří mají vysoké nároky a hodně si vybírají. Navíc hodně dbají na zdravý životní styl.

Jednou tak, podruhé jinak

Existují ovšem tací, kteří vyhraněný vkus nemají a jednotlivé druhy kávy střídají podle momentální chuti a nálady. To ukazuje na jejich nápaditost a ochotu zkoušet všechno nové. Tak co myslíte, je na tom něco pravdy? A jak si šálek oblíbeného moku nejraději vychutnáváte vy?