Bez pravidelného a přínosného spánku se neobejdete, přináší vám energii na další den, vyčerpaný organismus nakopne, regeneruje jej a podobně. Jenže, jak spát? Na boku? Na břiše? Nebo naopak na zádech? Spánek na zádech přináší několik zdravotních i estetických výhod. Proč by ženy měly spát právě na zádech?

Důležitý spánek

Lehnout si na záda, rozhodit pohodlně nohy a ruce, dlaně směřující ven. To je často poloha, kterou zakončuje své cvičení mnoho lektorů. A přiznejte si, v takové poloze se opravdu odpočívá nejlépe. Zkuste si z toho něco vzít i do nočního spánku. Poloha na zádech je opravdu tou nejlepší. Co všechno může přinést spánek na zádech?

Žádné bolesti zad

Odborníci se shodují na tom, že spánek na zádech je nejlepším pro vaše záda a krk. Páteř je tak v dobré poloze, nejde o žádné nepřirozené polohy, nikde vás nic netlačí a nebojí. Pod hlavou stačí jen minimum polštářů nebo nějaký podhlavník, který drží krk v té správné poloze. Ráno vás nebude bolet za krkem ani hlava.

Žádné otlačeniny

Alespoň tedy na obličeji. Také se občas probudíte a na tváři vidíte otlaky od polštářů, vrásky nebo různé otoky? A musíte chvíli počkat, než se vše vrátí do normálu. I taková drobnost jako spánek na zádech bude mít pro váš mladistvý vzhled vliv.

Psychická pohoda

Probudit se plná energie a dostatečně vyspaná, to je často sen mnoha žen. Kdo by nechtěl mít po ránu dostatek energie na celý den? Právě poloha na zádech může přispívat k lepšímu a klidnějšímu spánku. Inklinují k ní lidé, kteří jsou sebevědomí, důvěřiví, spokojení sami se sebou. Ostatně všimněte si miminek, ty přeci spí také na zádech, často s volnými ručičkami. Takto můžete spát i vy!

Pomoc pro dekolt

Ženy s výraznějším a těžším poprsím obvykle na zádech spát nemohou, proto volí polohu na boku. To má vliv na ňadra a zemskou přitažlivost. Máte-li větší poprsí, pak se nemusíte vzdávat spánku na zádech, jen si jej upravte tak, aby se vám dobře spalo. Ideální jsou sportovní podprsenky. Ovšem takové, které jsou bez háčků, zdobení a takové, které nebývají upnuté. Chce to možná maličko hledat, ale vyplatí se to.