Potřebujete novou sedací soupravu a hledáte takovou, která bude krásná a zároveň praktická? V takovém případě se vám bude hodit následující článek, kde najdete hned 4 rady, s jejichž pomocí zvolíte ideální řešení. A že to v pestré nabídce dnešních prodejců může být poměrně složité.

Správné rozměry

Hned prvním parametrem při výběru nové sedací soupravy jsou odpovídající rozměry. Sedačka by měla být dostatečně velká pro příjemné posezení požadovaného počtu osob, ale zároveň se musí pohodlně vejít do obývacího pokoje. Pro většinu místností tak jsou ideální rohové sedačky. Maximálně využijí prostor v místnosti a nabídnou dostatek prostoru pro posezení.

Praktické rozložení

Další praktickou funkcí, kterou je dobré hledat u sedací soupravy, je rozkládání. Oblíbené rozkládací rohové sedačky totiž snadno vytvoří provizorní lůžko například pro návštěvy. Některé modely s funkcí rozložení jsou navíc poměrně skladné a mohou nabídnout i praktický úložný prostor, do kterého schováte například lůžkoviny.

Odolný materiál se snadnou údržbou

A jak to udělat, aby sedací souprava vydržela dlouho krásná? Všechno začíná už při výběru, kdy je dobré sáhnout po odolném materiálu, který se snadno udržuje. To je například ekologická kůže. Snadno se omývá a při správném ošetřování nabídne i dlouhou životnost. Oblíbené jsou také textilní sedací soupravy, ale u nich počítejte s obtížnějším čištěním při potřísnění. A pokud máte malé děti, je obecně lepší volit sedací soupravu spíše v tmavších barvách.

Nakupujte sedací soupravy za výhodné ceny

Nákup sedací soupravy bývá mnohdy poměrně větší investicí. Rozhodně se tedy vyplatí hledat takovou nabídku, která se vám skutečně vyplatí. Na internetovém obchodě Okay najdete pestrý sortiment nábytku za výhodné ceny. Navíc si můžete některé kousky rovnou prohlédnout v kamenných prodejnách.