Image courtesy of freedigitalphotos.netTo, že v létě běžně odkládáme vrstvy oblečení a nosíme raději šortky a šaty, vás jistě nepřekvapí. Proto je nutné o své nohy řádně pečovat, aby byly krásné a my se nemuseli stydět je vystavovat. Naše nohy jsou totiž naši vizitkou. Přinášíme jednoduché tipy, jak mít nejen během léta, nohy krásné a obdivuhodné.

Je jasné, že nohy jsou krásné tehdy, pokud o ně dobře pečujeme. Stejně jako je důležité pečovat o obličej ve formě čištění a následné péče, to samé platí u nohou. Je nutné tedy pravidelné provádět peeling nohou, aby se odstranily odumřelé kožní buňky. Jedině tak získáte nohy hebké. Peeling na nohou vždy provádějte krouživými pohyby cca jednou týdně. Doporučujeme ho provádět až po holení. A nakonec nezapomeňte jak po holení, tak po peelingu nohy namazat hydratačním krémem.

Co by to bylo za léto, kdybychom nevystavovali naše nožky krásně hnědé a opálené? Ne každý má ale takové štěstí, že se dobře opaluje. Pokud také patříte mezi ženy, které mají problém se rychle opálit, doporučujeme použít kvalitní samoopalovací přípravek – nejlépe sprej, který rychle zasychá. Stříkejte ze vzdálenosti 15 cm a poté nastříkanou vrstvu rukou ještě lehce rozetřete. Jestliže jsou vaše nohy už opálené, můžete určitá místa zvýraznit bronzerem.

Možná jste netušili, že to, jak vaše nohy vypadají, závisí také hodně na tom, jaké máte boty. Existuje totiž celá řada obuvi, která nohám moc nelichotí. Vyberte si tedy takovou obuv, která opticky prodlužuje nohy – zaměřte se tedy např. na boty na klínku nebo na podpatku. Zejména účinně prodlouží vaše nohy ta obuv, která má stejný tón, jako váš obličej. Dále se podívejte po botičkách tělové barvy.

Protože v létě máme tendence se více hýbat, namáháme svá chodidla více než v zimě – je tedy důležité o ně nejen řádně pečovat, ale také je důležitý jejich odpočinek. Naše nohy mohou být po celodenním výletu unavené, a to nejen např. díky dlouhé chůzi, ale i díky těsným botám. Připravte proto svým nohám každý večer relaxační koupel, poté je namažte hydratačním krémem a nezapomeňte dát nohy na pár minut „vzhůru“ – např. je opřete o zeď nebo je položte na větší polštář.

A abychom nezapomněli, stejně jako pečujete o nohy, pečujte tak o svá chodidla – zejména o paty. Protože v létě se naše nohy rychle vysušují, stávají se naše paty hrubé a suché – a to není pěkný pohled, pokud nosíte otevřenou obuv. Nezapomínejte proto paty řádně zbavit odumřelé kůže a vsaďte na pravidelnou pedikúru. A nakonec, své nožky hydratujte výživným krémem. Za horkého počasí můžete používat i chladivý sprej na nohy.