Není to tak dávno, kdy se k nám dostala móda holení podpaží. Přestože na začátku mohla být rozporuplná, aktuálně o ní pochybuje jen málokdo. Neoholené podpaží dnes působí velmi odpudivě a nečistě. Retro videa z let, kdy se podpaží jednoduše nechávalo tak, jak narostlo, jsou dnes takřka nepochopitelné.

hladké

Obdobný vývoj zažívá i holení intimních míst, především ženských, avšak dotýká se i mužů. Holení intimních míst přišlo jako móda stejně jako holení podpaží, jenom později. Avšak zdá se, že se stejně jako holení podpaží pro mnohé stane nedílnou součástí osobní hygieny. Holení dámského ochlupení představuje také zkrášlující proceduru (především holení třísel do plavek), obdobně jako třeba holení nohou. Pro mnoho párů je holení také nezbytnou podmínkou pro kvalitní milostný život.

V současnosti se často setkáváme s názorem, že bujaré dámské ochlupení je něco nepatřičného. Zatímco některé ženy si holí převážně oblast třísel a přirozené ochlupení tak skrývají alespoň do plavek či spodního prádla, další ženy dámské ochlupení odstraňují zcela. I přes všeobecné názory nebo módu je holení dámského ochlupení natolik citlivou otázkou, že by o ní měla rozhodovat zejména každá konkrétní žena. Záleží jen na jejím uvážení.

Holení intimních míst se však netýká jenom žen, dnes ho vyznávají i někteří muži. Holení intimních mužských partií však zdaleka nedosahuje takové popularity jako holení dámského ochlupení.

Jaké jsou výhody a nevýhody holení? Chcete se rozhodnout, zda se holit nebo neholit? Může vám pomoci článek internetového magazínu Praktický život, který na toto téma vyzpovídal několik žen i mužů.

Praktický život je online magazínem s mnoha zajímavými články nejenom pro ženy, matky v domácnosti, ale pro celou rodinu či seniory. Svoji přízeň si získal díky praktickým článkům zkušených redaktorů i specializovaných odborníků. Pro přehled a různé čtenáře jsou připraveny kategorie Zdraví, Rodina, Móda, Hobby nebo Bydlení.

[poll id=“2″]