Každá domácnost potřebuje tu a tam trochu oživit. Malá změna pomůže nejen samotnému interiéru, ale i členům domácnosti. Přitom se nemusíte hned pouštět do nákladné rekonstrukce. Oživit interiér lze i za pár korun. Jak na to vám prozradíme už za okamžik.

Nebojte se barev

Nemusíte hned kupovat kyblík s barvou a štětce. K oživení interiéru bude bohatě stačit, když si například ze starých halenek a triček ušijete barevné polštáře a ozdobíte jimi smutnou a prázdnou pohovku. Ta díky barevným polštářkům rázem ožije. Látky lze využít i jinak: na prostírání, kapsáře do koupelny nebo je zkrátka natáhnout do fotorámečku a pověsit na zeď.

Fototapety

Levné fototapety na zeď do interiéru jsou další skvělou možností, jak perfektně oživit interiér. Jestliže rádi cestujete a zbožňujete ruch velkoměsta, pořiďte si Paříž přes celou stěnu, případně Londýn, New York a další velkoměsta. Naopak, toužíte-li relaxovat a obklopit se přírodou, kupte si fototapetu s motivem moře, vodopádů, lesa apod. Taková se bude vyjímat například v ložnici.

Zajímavý kousek nábytku

Kdo má židli, ten bydlí – praví jedno staré pořekadlo. A něco na tom bude. Pokud doma nemáte žádnou vysloužilou židli, která by si zasloužila upravit, pak zamiřte někam do bazaru s nábytkem, kde takovou určitě najdete. Mnohdy stačí jen trochu barvy, tapeta, nálepky či metoda decoupage pro zručnější na ozdobení a originální kus nábytku je na světě. Takto pak židle poslouží jako polička na kytku, zajímavý noční stolek nebo cokoliv vás jen napadne. Rozhodně půjde o kus nábytku, který nikdo nepřehlédne.

Magnetické fototapety

O fototapetách jsme se už zmínili. Ovšem kuchyň rázem ožije, obléknete-li stávající lednici do nového kabátku. K tomuto účelu slouží stylové magnetické fototapety na ledničku s nekonečným množstvím různých motivů. Od kytek, měst, přírody, ovoce a zeleniny, šálku dobré kávy, přes telefonní budku, geometrické vzory a další.