Snad každá žena si přeje nestárnout, naopak mládnout, vypadat stále dobře a krásně. Dokonalá pleť, která bude pružná, napjatá a také dostatečně hydratovaná však není zadarmo. Často je potřeba přírodě pomoci, takže ženy neváhají utrácet peníze za kosmetiku, za pravidelnou péči v rukách kosmetičky, nejrůznější masky, krémy, hydratační séra a mnoho dalšího. Nemusíte pořizovat spoustu komerčních přípravků, které vám slibují hory doly a nakonec to nemusí být ani pravda. Stačí se zamyslet a vytvořit si pleťové masky i doma. Jednoduše a za zlomek ceny.

Maska s želatinou

Dnes jsou moderní nejrůznější pleťové masky, které jsou přírodní, zeleninové, s příměsi ovoce, s použitím kolagenu a mnoha a mnoha dalších a dalších látek. Jedna z přísad může být také želatina. A za takové masky v kosmetických salónech zaplatíte pořádně tučnou sumu. Vyrobit si je můžete klidně i doma a za minimum nákladů. Zkuste to podle našeho receptu a uvidíte, jak skvěle maska působí. Kosmetiku si můžete připravit také doma, jednoduše a rychle.

Co budete potřebovat:

  • 100 ml glycerolu
  • 3 g kyseliny acetylsalicylové, tedy aspirinu
  • 3 ml levandulového oleje
  • 100 ml neperlivé minerální vody (ne voda z kohoutku!)
  • 1 čajová lžička želatiny
  • 3 polévkové lžíce medu

Jak postupovat:

Připravte želatinu podle návodu. Jakmile nabobtná, můžete jí používat dál. Přidejte do ní rozdrcený aspirin, který se dobře rozpustí. Přidejte ostatní složky a celou směs dejte zahřívat, ideální teplota je těsně pod bodem varu. Stále míchejte, aby se směs nepřipálila a všechno se propojilo. Jakmile směs začíná houstnout, ukončete zahřívání a ihned ji zchlaďte. Ideálně vložte do studené vodní lázně nebo do lednice. Pečlivě promíchávejte, dokud směs nebude mít požadovanou konzistenci. Když je směs chladná, můžete jí aplikovat. V lednici vám vydrží klidně i několik týdnů. Aplikujte na večer, nechte působit 20 – 30 minut a poté smyjte, použijte hydratační krém.