image courtesy of freedigitalphotos.netOpět vám přinášíme třetí díl článku o čištění pleti a chybách, kterých se při čištění a péči o pleť dopouštíte. Nás druhý díl obsahoval některé rady a tipy, které se týkaly správné teploty vody při mytí obličeje, vhodného výběru ručníku na usušení pleti a také jsme si řekli něco o tom, kolikrát denně je vhodné pleť skutečně čistit, tedy že méně někdy znamená více. Kterých dalších chyb se dopouštíte?

CHYBA Č. 1 – NADMĚRNÁ EXFOLIACE (PEELING)
Když se vás zeptáme, jak často si doma provádíte peeling pleti a vaše odpověď zní, že několikrát do týdně nebo vůbec, oboje je špatně. Peeling, jinými slovy exfoliace, je pro pleť opravdu důležitý, protože pleť se potřebuje pravidelně zbavovat odumřelých kožních buněk. Odumřelé kožní buňky se na pleti projevují tak, že se pleť začíná loupat. Je však důležité myslet na to, že i peeling by měl být prováděn s mírou. My doporučujeme peeling provádět 1x, max. 2x týdně, ale nikdy ne více. Pokud je vaše pleť jemná, pořiďte si peeling s ovocnými kyselinami, pleť poté čistěte za pomocí prstů, nikoliv za pomocí drsné žínky. Zároveň, pokud vám doposud peeling nic neříkal, určitě se na něj zaměřte. Uvidíte, že vaše pleť bude poté v lepším stavu.

CHYBA Č. 2 – VYNECHÁVÁTE DŮLEŽITÉ NĚKTERÉ PARTIE OBLIČEJE
Další věc, kterou si většina žen neuvědomuje, je fakt, že když si myjí obličej a následně oplachují, oplachují jen přední část obličeje a na některé partie zapomínají. To však platí i v případě mytí vlasů, kdy sice smyjete všechen šampon či kondicionér z vlasů, ale už vás nenapadne, že by se mohly zbytky šamponu či balzámu usadit na krajích obličeje. Ujistěte se, že po každé koupeli budete odcházet s čistým obličejem. Zbytky produktů mohou způsobit ucpávání pórů na těchto místech. Mezi rizikové partie, na které mnohdy ženy zapomínají, je linie podél vlasů a krk. To, že je váš obličej, i méně dostupná místa dobře opláchnut, poznáte tak, že při doteku není toto místo mazlavé – tedy není na něm zbytek nějakého kosmetického produktu.

CHYBA Č. 3 – HYDRATUJETE, AŽ PO USCHNUTÍ PLETI
Kdy myslíte, že je ten správný čas na hydrataci? Poté, co je vaše pleť po koupeli krásně suchá? No, může to znít jako pravda, ale ve skutečnosti je to přesně obráceně. Hydratační složky z hydratačních krémů a sér se nejlépe vstřebávají tehdy, když je pokožka ještě vlhká. Po koupeli či sprše tedy nedoporučujeme dělat dlouhé pauzy od pravidelné péče v podobě hydratace za pomocí krémů.

CHYBA Č. 4 – BOJÍTE SE OLEJŮ
Kolik máte doma produktů na olejové bázi? Ani jeden? Dnešní ženy se stále bojí produktů, které jsou na olejové bázi, protože si myslí, že takové produkty způsobují, že je pleť ještě více mastná, než normálně. To ale není pravda. Odborníci se shodují na tom, že produkty na olejové bázi jsou pro čištění vhodné, protože snadno odstraňují nečistoty, jako je maz a bakterie. Pořiďte si domů takový produkt, který je na rostlinné bázi s přírodními ingrediencemi. Výborný je např. meruňkový olej, olej z hroznového vína, mandlový olej nebo slunečnicový. Dále je oblíbený olej kokosový nebo olivový.