O pokožku a zejména o pleť se snažíte starat. Hlavně ženy se snaží být co nejdéle mladé a každou vrásku na obličeji nenesou zrovna dobře. Správná péče o pokožku? Dá se říci, že je to hodně individuální, podle toho, jaký typ pleti máte. Jednoduchá a zejména pravidelná péče o pleti vám pomůže v předčasném stárnutí.

Kašlete na diety

Nejrůznější diety nejsou to pravé pro vás a vaši pleť, proto dejte pozor na to, jaké diety zkoušíte. Potřebujete-li zhubnout, pak na to jděte chytře a to změnou celého životního stylu a jídelníčku. Jezte zdravě, ovoce, zeleninu a podobně. Žádné drastické diety, které se podepíšou na pleti.

Spánek na prvním místě

Možná to zní hloupě, ale spánek vaší pleti pomáhá. Nedostatek spánku se totiž projevuje kruhy pod očima, pleť je škaredá, zašedlá, mdlá a podobně. Denní dávka osmi hodin je tím správným klíčem nejen pro pleť, ale také pro vaše zdraví.

Zjistěte, jakou máte pleť

Některé ženy mají problém s tím, že vlastně ani neví, jak o pleť pečovat. Ze všeho nejdřív zjistěte, jakou pleť máte. Spousta žen si myslí, že mají pleť mastnou, ale ve skutečnosti je ta pleť smíšená. Tím, že nevíte, jaká je vaše pleť, používáte špatné přípravky. A pleť trpí.

Odličování a čištění

Používáte-li make-up, pak jej musíte dennodenně odličovat. To je základ a bez toho nemůžete jít spát. Neodlíčení totiž ucpává póry, a pokud tak budete činit pravidelně, pak nezabráníte předčasnému stárnutí. Kromě správného odlíčení je nutno také pleť vyčistit a to ráno i večer. Pleť pracuje od rána do večera a je nutno jí pomoci.

Návštěva kosmetického salónu

Od třiceti let se doporučuje návštěva kosmetického salónu a to pravidelně. Doporučuje se každý měsíc, ale ne všechny ženy to zvládají časově a finančně. Kosmetické ošetření je však důležité pro každou ženu.