Two kids in classroom

S distanční výukou se pojí několik výhod, ale bohužel i nevýhod. Některé děti takovou formu vzdělávání nezvládají a s dohnáním učiva mohou mít potíže. Využijte nadcházející prázdniny k tomu, abyste se dětmi vzdělávali zábavnou a hravou formou.

Ve škole budou počítat s tím, že látku děti už znají

Jakmile se děti na podzim vrátí do školy, pravděpodobně nikdo nebude chtít řešit látku z předchozího roku. Učitelé budou zkrátka a jednoduše počítat s tím, že ji všechny děti ovládají a že mohou jít dále. Proto je fajn pomoct dětem co nejdříve, abyste je nenechali ztracené v oceánu nepochopených věcí. 

TIP: Mají vaše děti problémy s pravopisem? Zjistěte, jak tyto potíže překonat. 

Jak učivo z distanční výuky dohnat?

Rozhodně na děti netlačte s učením hned, jakmile vám donesou vysvědčení. Stejně jako vy, i oni jsou unavení. Proto jim nechte alespoň trochu prostoru pro to, aby se nadechli a mohli si alespoň na začátku prázdnin odpočinout

Následně můžete s učením pozvolna začít. Věnujte se látce, která vašemu dítěti dělá největší potíže. Jelikož právě o prázdninách děti nemají trápení s ostatními předměty a nemusí se připravovat na písemky a zkoušení, je ideální příležitost pro to učivo dohnat. 

Jak intenzivně se učení věnovat?

To samozřejmě vždy záleží na konkrétním dítěti a na tom, kolik látky s ním potřebujete probrat. Pokud jsou mezery v učivu větší, zkuste se mu věnovat alespoň tři až čtyři dny v týdnu dopoledne. A odpoledne budou moct děti využít podle svého gusta (třeba jej strávit s kamarády u vody).

Jakou formu učení zvolit?

Nemusíte nad dítětem nutně nepřetržitě sedět a vtloukat mu učivo do hlavy. Místo toho vyzkoušejte hravou formu učení. Používejte názorné příklady, obrázky a pomáhejte si běžnými situacemi v životě. 

Pokud například dítěti dělá problémy matematika, nechte jej spočítat suroviny na pečení koláče, nebo společně vyrazte nakupovat a trénujte počítání touto formou. Možností je spousta. 

Více užitečných článků ze světa vzdělávání najdete na www.basic.cz.