Máte doma také kosmetiku, kterou nestiháte spotřebovat? Všechno má svou dobu spotřeby, takže i kosmetika má dobu, do které je nutno jí spotřebovat. Někdy to však nestihnete spotřebovat. Tak co s tím? Vyhodit kosmetiku? To je určitě škoda, spousta lidí nerada vyhazuje kosmetiku, i když je prošlá. Nebo máte na poličce v koupelně krém s vůní, která vám není úplně příjemná? Nebo si pořídíte něco, co má špatnou barvu?

Použít kosmetiku jinak

Nemusíte nic z toho vyhazovat, stačí jen využít jinak. Možná budete překvapeni, kde všude můžete tuto kosmetiku využívat. Nevyhazujte jí, raději vymyslete, kde vám ještě poslouží a hlavně jak. Jde to jednoduše a bez zbytečných problémů!

Tonikum na pleť

Koupili jste takové, které vaší pleti nesedí? Popřípadě jej máte doma už nějakou tu dobu a nejste si jistí, jestli už nemá po záruce? Tonikum může kromě make-upu odstranit také různé bakterie. Obsahuje alkohol, takže jej můžete využít pro desinfekci rukou, můžete s ním čistit mobilní telefon nebo klávesnice u počítače.

Průhledný lak na nehty

Průhledný lak na nehty neslouží jen k tomu, aby se vaše nehty leskly. Můžete s nimi například odstranit škrábance z leštěného nábytku. Stačí na poškozené místo aplikovat trošku laku na nehtu. Brýle disponují drobnými šroubky, které postupem času můžete ztratit. Stačí trocha průhledného laku na nehty a šroubky budou utěsněné.

Krém

Krémy obsahují složku, která je zvlhčuje. Díky nim bude kůže krásně pružná a měkká. Nemusíte jí používat jen na pokožku, můžete s jejich pomocí ošetřit také kožené věci. Kabelky, boty, bundu a podobně. Stačí aplikovat trošku krému a pečlivě rozetřít na kožené věci. Budou vypadat krásně lesklé a jemné zároveň.