Mají dlouhou historii a v průběhu času se pánské džíny dočkaly mnoha variant zpracování. I přesto, že jde na první pohled o nepříliš zajímavý kousek oblečení, i zde existují moderní trendy. Jaké jsou ty aktuální?

Pánské džíny téměř pro každou příležitost

Velkou výhodou riflových kalhot jsou jejich univerzální možnosti nošení. Hodí se pro volný čas, neformální setkání, ale v určitých barevných provedeních jsou vhodné i pro doplnění lehce formálního oblečení. Díky dnešním kombinacím moderních materiálů už dávno nejde o nepohodlné a tvrdé kusy látky. Na výběr máte z mnoha různých variant, které se liší hlavně střihem.

Jaké jsou moderní střihy?

Dříve existovaly riflové kalhoty pouze v jednom rovném střihu. Žádný nápad a popravdě postavě to většinou také příliš nelichotilo. Dnes se setkáme s úzkými kalhotami, střihem pro vyniknutí tvaru postavy i s o něco elegantněji vyvedeném rovném střihu. Každé postavě sedí něco jiné, takže je určitě dobré vyzkoušet si v obchodě více střihů a variant. Jedině tak se trefíte do správného modelu, který vám sedne jako ulitý.

Oblíbený vzhled sepraných a děravých riflí

I když se to zdá jako zajímavá móda, nad kterou starší generace jen nechápavě protočí oči, riflové kalhoty s dírami či prošoupaným vzhledem patří k moderním trendům. Ukazují uvolněnost, svěží styl a díky otvorům se mohou hodit i do teplejšího letního počasí. Jde o volnočasové oblečení ideální pro neformální příležitosti. Podobně jsou na tom i dámské trendy, kde jsou také v kurzu rifle s dírami, výšivkami či jinými aplikacemi.

Jaké džíny by neměly chybět ve vašem šatníku?

Protože každý z nás máme jiný styl, může být seznam lehce odlišný. V zásadě se však dají doporučit tři druhy riflových kalhot, které by měl mít v šatníku každý.

· Stylové rifle pro volný čas

· Formálněji vypadající černé rifle

· Pohodlné džíny, ve kterých se cítíte příjemně

Pohodlné a stylové rifle mohou být právě ty se schválně vytvořenými dírami. Může jít také o kalhoty, jejichž barva vypadá staře a ošoupaně. Co se týká formálněji vypadajících kalhot, černé, hnědé, šedé či bílé rifle se mohou hodit i na více formální příležitosti a dají se citlivě zkombinovat s košilí a podobně. Na druhou stranu však stále existují příležitosti, na které se džíny nehodí. Oblíbené pohodlné džíny nutně nemusí být posledním výkřikem módy a nemusí působit extra stylovým dojmem. Jsou však příjemné na nošení a cítíte se v nich dobře, což bývá v některých situacích hlavním důvodem, proč si je obléci. Najít takový kousek oblečení přitom může být těžké a často se vám to povede tehdy, kdy to nejméně čekáte.

Nekonečné barevné možnosti

Od všech možných odstínů modré až k celému barevnému spektru. I tak by se daly charakterizovat regály nabízející riflové kalhoty. V pánském oddělení se nejčastěji setkáme právě s modrými, šedými či hnědými odstíny, ale občas se může objevit i vínová či jiné barvy. Je to dáno především tím, že v porovnání s minulostí je barvení rifloviny výrazně jednodušší a je dostupných více barev.

Dejte si záležet na výběru správné velikosti

Najít dobře padnoucí kalhoty je skvělým okamžikem, kdy získáme cenný kus oblečení, který budeme s oblibou nosit. Aby se to povedlo, je dobré znát svou velikost a seznámit se s různými variantami číslování. Dobře vybrané kalhoty se mohou stát i součástí vašeho lehce formálního oděvu vzhledem k vývoji trendů. Velikost kalhot se nejčastěji udává v číselném kódu. Setkáme se tak s rozpětím od čísla 26 do 44, přičemž klasické číslování používané například ve Francii začíná na čísle 36. Každý výrobce to má trochu jinak, takže je dobré orientovat se ve více tabulkách pro snadnější výběr kalhot k přímému zkoušení. Konkrétně u kalhot navíc může být za rovnítkem přítomné číslo určující délku nohavic.

S výběrem správné velikosti vám v kamenném obchodě může pomoci prodavačka a na internetu si raději ověřte tabulky velikostí, které bývají přítomné v každém e-shopu u dané kategorie.