Bojíte se rakoviny či ve své rodině už nějakou máte? Věřte, že se to dá ovlivnit. Lékaři dokonce sestavili dietu, díky které se můžete rakovině vyhnout obloukem nebo protí ní alespoň účinněji bojovat.

Lékaři uvedli, že v současné době existuje již celá řada potravin, které mohou rakovině zabránit. Ale co když už rakovinu máte? Někteří z vás, kteří trpí tímto onemocněním si mohou říct, že když už ji přeci máte, je nesmysl proti ní bojovat nějakým zdravým jídelníčkem. To se ale pletete, protože právě jídelníček má na rakovinu velký vliv.

Tyto potraviny si dopřávejte

Prevence proti rakovině zahrnuje určitou sestavu potravin, která obsahuje antioxidanty, které brání tvorbě nadměrných hormonů a prvky, které pomáhají k detoxikaci organismu a odstranění karcinogenů. Mezi tyto potraviny patří:

  1. brokolice
  2. květák
  3. zelí a růžičková kapusta
  4. řeřicha
  5. cibule
  6. česnek
  7. rajčata
  8. brusinky
  9. citrusové plody
  10. semena lnu, sezam, dýňová a slunečnicová semena

Rozhodně je ale dobré se zaměřit na to, abyste tuto zeleninu a ovoce jedli v čerstvém stavu. Pokud vám ale některá z těchto druhů zeleniny nesedla, můžete se snažit proti rakovině bránit také s pomocí jiných zeleninových „zbraní“.

Betakaroten

Pacientům s nádorovým onemocněním se často doporučuje pít mrkvové šťávy, protože věřte, nebo ne, ale betakaroten v mkrvi dokáže skutečné zázraky. Je ale rozhodně lepší jíst celé a hlavně čerstvé mrkve. Podle lékařů, při stlačování mrkve kvůli šťávě, ztrácí tato zelenina některé důležité látky.

Ananas

Ananas má podle vědců dva velmi přínosné účinky na lidský organismus. První z nich stimuluje imunitní systém a druhý dokáže blokovat protein, který produkuje nádorové buňky.

Sójové potraviny

Veškeré sójové potraviny dokáží zastavit zhoubné buňky a zmírňují také špatné účinky radioterapie a chemoterapie. Mandle nebo takové pecky z meruňek zase dokáží nádorové buňky ničit.