Spoustu lidí, kteří nosí brýle a nejsou příliš líní na to, aby věnovali svým očím alespoň minimální péči, občas napadne myšlenka – vyzkoušet kontaktní čočky. Mnoho z nich od tohoto nápadu nakonec upustí. Ať už je to ze strachu z neznáma nebo z pohodlnosti, často vlastně ani pořádně neví, co nošení kontaktních čoček obnáší.

Snad ani není třeba připománat, že výběr správných kontaktní čoček byste měli přenechat odborníkovi. Metoda „zkusím, uvidím“ není úplně ideální. V lepším případě uvidíte „nic moc“, v tom horším neuvidíte nic nebo si dokonce  zrak poškodíte. Oči jsou velmi citlivým a hned po srdci nejnamáhanějším orgánem, který dostává během života stráveného z větší části u PC pořádně zabrat. Pro výběr těch pravých čoček pro vás se vydejte nejlépe za kontaktologem, případně optometristou nebo očním lékařem.

Kritérií pro výběr kontaktních čoček pro vaše oči může být několik. Tím hlavním a opravdu důležitým je určitě to, do jaké míry jsou čočky schopny k vašim očím propouštět kyslík. Čočky Acuvue oasys mohou být ideální volbou. Věnujte tedy nějaký čas výběru těch správných čoček s dobrými parametry. Čočky se používají buď klasicky tak, že je máte nasazené dva týdny s tím, že je na noc sundaváte, nebo je máte nasazené 7 dní nepřetržitě, tedy včetně šesti nocí.

Nezapomeňte, že kontaktní čočky nemusí být jen funkční záležitostí, ale především také estetickou a modní. Pomocí barevných kontaktních čoček můžete dokonce změnit i barvu vašich očí! Co takhle „vlčí oči“?