Koupili jste si na zimu nové boty, ale teď litujete? Promokly vám, nepoužili jste včas impregnaci? I drobné detaily mohou vaše boty udělat nefunkčními. Venku dost často fouká vítr, je mlha a chodníky jsou posypané solí. Ač je to možná k nevíře, ale i vaše boty trpí a volají S.O.S.

Nevzhledné mapy od soli na vašich botách jsou jistě na škodu a díky tomu vypadají i staře, i když mohou být téměř nové. Přinášíme vám pár tipů, jak boty vhodně ošetřit. Odmění se vám tím, že vám v nich bude krásně teplo. Máte pocit, že jste si měli koupit větší boty? Tlačí vás? Nakapejte do nich trochu francovky, měly by povolit.

Co se solí na botách?

Skvrny od soli je potřeba otřít hned, jak přijdete z venku domů. Postačí vám k tomu vlhký hadřík. Pokud to nejde a sůl je natolik agresivní, použijte k tomu vodu a ocet v poměru 1:3. Až pak dejte boty sušit. U sušení bot jsou však podmínky, které je lepší dodržet. Na topení by se mohly začít kroutit. Máme pro vás tip, nacpěte do nich noviny nebo natrhané papírové kartony, vytáhnou vlhkost. Potom je dejte volně proschnout do větrané místnosti.

Nechcete si příště zase donést na botách sůl? Na suché boty aplikujte hadříkem včelí vosk nebo obyčejný krém na ruce. Boty se promastí a sůl nemá šanci ulpívat. Současně boty vyleštěte, budou vypadat luxusně. A co se zápachem z bot? Postačí do nich vložit kousek křídy, poradí si sama.

Jiné nečistoty

Je jasné, že při chůzi se na boty chytají i jiné nečistoty jako třeba špína a bláto. K odstranění vám postačí kartáč na boty. Zaschlé bahno jde krásně dolů, podobně jako prach. Na odolnější fleky lze využít sílu cibule. Možná tomu nebudete věřit, ale když boty potřete rozpůlenou cibulí a přeleštíte hadříkem, budou parádní. Když vám nepomohou naše tipy, je na čase koupit účinnější zbraň – speciální prostředky na boty na chemické bázi.