Úsměv není žádná věda, v podstatě vás to nic nestojí a spolu s ním můžete udělat hodně. Prolomit ledy na první schůzce, ukázat emoce, povzbudit druhého člověka, ukázat vstřícnost směrem k obchodním partnerům, kteří i z takových drobných gest umí hodně vyčíst. Aby byl úsměv stoprocentní, musíte se zamyslet nad tím, jaký je váš chrup. Je zdravý? Krásně bílý? Nebo vám chybí zub a při úsměvu odhalíte zažloutlé nikotinové zuby?

Péče o úsměv

O úsměv a potažmo i o zuby je důležitá. Asi snad každý zažil nějakou bolest zubů a všichni víme, jak to opravdu hodně bolí. Možná je to jedna z nejhorších bolestí a mnohdy vám nezabere prášek, gely, ledování, ale musíte navštívit zubaře. K němu asi nikdo nechodí rád, to je jasné. Co v péči o zuby nepodcenit? Na co se zaměřit?

Pravidelné prohlídky

I když u nich trpíte, bojíte se už dlouho dopředu. Minimálně jednou za půl roku je dobré tento strach přetrpět a jít na prohlídku. Bez vyšetření se vám mohou zuby vesele kazit, může se v ústech rozvinout i jiné a mnohem závažnější onemocnění, které už bohužel nepůjde spravit plombou nebo jiným léčebným postupem. A ve finále tak budete často navštěvovat zubaře, necháte tam spoustu peněz a bolet vás to možná bude víc, než jen obyčejné prohlídky.

Dentální hygiena

Jde možná o léčebný proces, ale pravidelná dentální hygiena pomáhá pečovat o chrup, zuby jsou následně bělejší, krásnější a vše je bezbolestné. Nemusí to být příjemné, ale je to otázka chvilky, která vám zajistí, že budou zuby krásné, zdravé a bez nutnosti léčebných zákroků.

Čištění zubů

I když si ťukáte na hlavu, že zuby si čistíte pečlivě a starostlivě, ne všichni jsou takoví. Minimálně si zuby čistěte dvakrát denně. Využijte k tomu mechanický kartáček, zubní pastu a poté ideálně ještě ústní vodu. K tomu použijte mezizubní kartáček a dentální nit. Neodbývejte čištění zubů, to se vám nemusí vyplatit.