Spousta z nás si s sebou z dětství přináší nejrůznější brzdy, které brání naší spokojenosti. V tomto článku vám představíme 3 z nich a dáme vám tip, jak změnit tok svých myšlenek.

Máte strach z hodnocení druhých?

Tato brzda pochází z našeho dětství v případě, že jsme říkali názory, které se druhým lidem nelíbily. A byli jsme v takových situacích pro rodiče neschopní nebo drzí, což se nás pochopitelně bolestivě dotýkalo.

V dospělosti se to poté projeví tím, že se bojíme říkat věci, které by se druhým nemusely líbit. Bojíme se postavit za svůj názor, bojovat a máme strach z veřejného zostuzení.

TIP: Zaměřte se na svůj osobní růst a vyberte si z prakticky zaměřených kurzů koučinku.

Toužíte být neustále „hodný kluk nebo hodná holka“?

Chcete nevyčnívat, aby vás ostatní měli rádi. Tato brzda vznikla v našem dětství v případě, že jsme nebyli hodní a dělali jsme věci, které se druhým nelíbily. Nesplnili jsme, co se nám řeklo, a rodiče na nás rázem byli naštvaní.

V dospělosti máme poté tendence nevyčnívat, neprovokovat a vyhovět vždy ostatním.

Chcete dělat věci vždy správně a být perfektní?

Tato brzda vznikla v dětství tehdy, když jsme dělali věci správně – nosili jsme domů jedničky a chovali se vždy slušně. Rodiče nás chválili. Ovšem když jsme dostali špatnou známku, rodiče se na nás zlobili.

Časem jsme si vypěstovali strach udělat a přiznat chybu. Každý neúspěch pro nás symbolizuje osobní selhání a máme tendenci si na sebe nakládat víc povinností, než jsme schopni unést.

Změňte směr svých myšlenek

Na chvíli se zastavte a představte si, že by všechny tyto bloky přes noc zmizely. Ale vy předem nebudete vědět, že se tento zázrak stane.

Zamyslete se. Podle čeho byste poznali, že se to stalo? Co by se změnilo? Co budete dělat jinak? Jak se budete nyní cítit? Jaké důsledky to přinese vašemu životu v budoucnosti?

Dovolte své mysli zaměřit se na to, co skutečně chcete. Díky tomu uděláte první krok k tomu, abyste žili spokojený a šťastný život.

Více článků ze oblasti osobního rozvoje najdete na www.marketahamrlova.cz.