Je to tady, Vánoce se zase blíží a vy musíte opět přemýšlet, čím komu uděláte radost. Pro malé děti se dárky vybírají snadno, pro lidi, kteří si sami řeknou, co potřebují, také. A čím potěšit ostatní, když si mohou všechno, po čem touží, koupit? Co třeba nějakým zážitkem?

U dospělých, již si mohou koupit, co potřebují, musíte o dárcích daleko více přemýšlet. Nemělo by jít jen o nějakou věc, musí mít také určitou symboliku, hlubší myšlenku. Trefit se do něčeho, o čem vám kdysi vyprávěl. Koupit věc, která mu připomene dětství. Přichystat nezapomenutelný zážitek.

Úniková hra jako vánoční dárek

Zážitky jsou v poslední době hodně vyhledávanými dárky. Nemusíte se přitom omezovat jen na okoukané seskoky padákem a lety horkovzdušným balonem. Moc povedeným zážitkovým dárkem je také úniková hra.

Pod stromeček obdarovanému dáte dárkový poukaz. Musíte vybrat, na jakou hru bude a pro kolik lidí. Datum si však volí až obdarovaný. Dárkový poukaz je vlastně takový voucher, s nímž se standardně objedná na vybrané datum a čas přes internet. Jen nemusí nic platit.

Obdarujte i sebe

Únikové hry jsou zpravidla určeny minimálně pro 2 hráče, maximálně pro 5 nebo 6. Jedna úniková hra Praha tedy bude dárkem pro více lidí a možná i pro vás. S obdarovanými se na únikovku přece můžete vydat i vy.

Najdete různé druhy únikových her. Princip je pořád stejný, nicméně liší se tematické zaměření. Existují hry, které jsou zaměřené na děti, jiné zase naopak na dospělé. Jedna escape game Praha s názvem Doupě neřesti je určená vyloženě dospělým a nejlépe párům. Dostanete se v ní totiž do doupěte neřesti vybaveného nejrůznějšími proprietami, jimiž si milenci (upír s krásnou Biancou) krátili dlouhé chvíle.

A ještě na jednu věc je dobré myslet. Takový poukaz na únikovou hru je výborným dárkem na poslední chvíli. Kdyby vás nakonec přece jen nic nenapadlo, poukaz to jistí.