V posledních několika měsících klesá zájem o hypoteční úvěry, a proto bankovní instituce přistupují i na jejich zlevňování. Komerční banka se rozhodla zapracovat na unikátním projektu, prostřednictvím kterého má v plánu dostat hypoteční produkty blíže k zájemcům o vlastní bydlení. První říjnový den tak představila vlastní realitní portál Cincink, na jehož realizaci se podílela mimo jiné i společnost IdeaSense.

S portálem Cincink jste se mohli setkat v podstatě už od června letošního roku, protože v daném měsíci byla spuštěna jeho beta verze. Zřejmě se ptáte, čím se má Cincink odlišit od jiných realitních portálů. Komerční banka se rozhodla, že na jednom místě nabídne všechny služby, které jsou spojené s nákupem a prodejem nemovitostí. Jedná se tedy o právní služby, zajištění financování, odhadu ceny nemovitosti, úschovu peněz, technickou inspekci a podobně. Portfolio služeb je vskutku pestré.

Komerční banka si od portálu slibuje především to, že začne prodávat více své hypoteční úvěry. Do projektu by měla vstoupit brzy i Modrá pyramida, která je také pod záštitou přední bankovní společnosti na tuzemském trhu.

Hypoteční kalkulačka, která vám řekne víc

Přímo na webových stránkách Cincink je hypoteční kalkulačka online, kde si můžete snadno a rychle nacenit hypoteční úvěr podle vlastního uvážení. Vypočítat si můžete jak měsíční splátku, tak i maximální výši úvěru. V prvním případě stačí zadat cenu nemovitosti, vlastní zdroje, požadovanou dobu splácení a dobu fixace a také svůj věk. Jestliže se chcete dozvědět, jak vysoký úvěr můžete mít, abyste byli schopni všechno splácet, tak stačí do formuláře zadat maximální měsíční splátku, kterou chcete platit, vlastní zdroje a dobu splácení.

Z hypotečního úvěru můžete financovat koupi, rekonstrukci i výstavbu nemovitosti, specifické potřeby, vypořádání spoluvlastnictví a podobně. Využití je vskutku široké.

Další služby, které zaručeně využijete

V podstatě nezáleží na tom, jestli nemovitost plánujete koupit, nebo prodávat, protože férový realitní portál je pro obě strany tohoto obchodu. Inzerát můžete vložit zdarma, ať už se jedná o nabídku, nebo poptávku. Bezplatné inzeráty platí dokonce i pro realitní kanceláře.

Cincink vám pomůže s profesionálním nafocením bytu, textací inzerátu, vizualizací interiéru i 3D plánkem. Jestliže naopak nemovitost prodáváte, tak vám Cincink dokáže zajistit technickou inspekci, daňové poradenství a úschovu peněz.

Prodáváte, či kupujete nemovitost bez realitní kanceláře? Neobejdete se ani bez kvalitního právníka, jenž vám zkontroluje smlouvy, navrhne jejich úpravu a podobně. Přece jen, zapomenout na podstatné právní úkony se nemusí vyplatit.