V ložnici každý z nás tráví v průměru třetinu svého dne, ze všeho nejvíce pak samozřejmě v posteli. Výběr postele tedy rozhodně není radno podceňovat, protože zvolení nekvalitní a nepohodlné postele by mohlo mít až fatální důsledky v podobě nemožnosti se dobře vyspat. To ovšem nutně neznamená, že musíte do postele investovat mnoho peněz, sehnat se totiž dají i kvalitní levné postele.

Pořídit si přitom můžete jak jednolůžkové levné postele, které se budou perfektně hodit pro lidi žijící single či do menších bytů, neboť mají velice kompaktní rozměry (nejčastěji 90 x 200 cm), tak i dvoulůžkové postele, jež jsou zas naprostou klasikou pro sezdané páry a rodiny s dětmi. Za zvážení stojí též nákup válendy, která vám jednou provždy vyřeší problém, na čem nechat přespat hosty u vás doma – válendy jsou totiž tím jednoznačně nejlepším řešením pro uložení návštěvy.

Postel může být i s úložným prostorem

Ještě důležitější než výběr postele pro dospělé je zvolení ideální postele pro děti, protože ty jsou ve vývinu a pořízení nekvalitní postele by jim do budoucna mohlo přivodit třeba nepříjemné bolesti zad. Avšak ani v tomto případě nemusíte nutně utrácet desítky tisíc korun, dobrou dětskou postel pořídíte i o poznání levněji. Levné dětské postele jsou navíc častokráte provedeny v hravých a pestrých barvách, jež potěší oko každého dítka. V takové posteli se jim bude usínat opravdu s radostí.

Častou chybou při nákupu postele je pak to, že se lidé příliš soustředí na vzhled a materiál rámu postele a už nevěnují tolik pozornosti volbě vhodných roštů a matrace, tedy dalších dvou nezbytných komponent každé plnohodnotné postele. Naštěstí dnes se dají sehnat i postele takzvaně vše v jednom, tedy už rovnou vybavené rošty s matrací, což vám ušetří spoustu času a peněz. Navíc některé z levných postelí jsou vybaveny praktickými zásuvkami a nabízejí tím pádem vždy vítaný úložný prostor.

Levně se dají dokonce pořídit i postele ze dřeva

Pokud se podíváme na materiály, z nichž jsou levné postele vyráběny, tak převládají laminátové a dřevotřískové desky. To nicméně neznamená, že byste levně nedokázali pořídit celodřevěné postele. Oblíbené jsou především borovicové postele, jež svou světlou barvou dokáží doslova prosvětlit každou místnost. Krom dřevěných dekorů, kde je vedle borovice hojně nabízen vzor dubu, jsou dále velice populární postele v bílé a béžové barvě.

Závěrem vás určitě zajímá, kolik vás takováto levná postel bude stát? Ceny těch nejlevnějších dřevěných jednolůžkových postelí startují kolem dvou tisíc, při troše štěstí se však dá natrefit i na postel, která vás přijde klidně pouze na tisíc korun. Nejlevnější dvoulůžkové postele jsou pak samozřejmě o trochu dražší, nicméně ani jejich cena nepřekračuje tři tisíce korun.