Nemáte pořád vlastní logo? Tak to nejspíš se svým podnikáním nemyslíte příliš vážně. Jestliže se do něj chcete pustit naostro, bez loga to nepůjde. Nechte si jej zhotovit na Stovkomatu.

Vytvoření loga musí stát na začátku podnikání

Právě logo je tím, podle čeho vás budou vaši zákazníci poznávat. I když začínáte s maličkostí, třeba šijete hezká „hnízda“ pro miminka, děláte „kojo“ náramky, nebo sem tam prodáte své nadbytky marmelád, právě logo dá hned od začátku vašemu businessu profi nádech.

TIP: Vytvoření loga na klíč

Nejhorší cestou je začít s „nějakým“ logem, které si mnohdy samy „na koleně“ vytvoříme. Podnikání se nám rozjede, lidé si na něj zvyknou, a nám se pak už jen těžce mění. Většinou se nám pak už vůbec nelíbí, dokonce se za něj stydíme, ale změna není snadná. Proto je vždy zapotřebí hned na počátku vyjít s profi logem, které přesně charakterizuje naše podnikání. Logo by mělo být nadčasové a profesionálně připravené pro různá použití: na výrobcích, tiskovinách, na webu, v barvě i černobíle, včetně inverzní verze.

Logo potřebuje i naše hobby

Tvorba loga nás nemine, ani když máme skutečně pořádného koníčka. I k němu se hodí být správně označen vlastní značkou. Stejně tak, když si děláme vlastní blog či vlog. Pozor na různé obrázky z fotobank. Do loga je není vodné používat, porušíte totiž licenci. A mnohé z nás to dělají. Vezmeme obrázek, své jméno, a myslíme si, že máme logo. Jenomže jakmile trochu „vyrosteme“ a začneme být známé, může se nám to vymstít. Pár blogerek by nám o tom umělo povídat i dlouhé hodiny.

Najděte si na vytvoření loga profíka

Pokud nejste profesionální grafičkou, vždy si na návrh loga najměte profíky. Najdete jej třeba na webu Stovkomat.cz. Nezapomeňte se domluvit, že budete vyžadovat logo v křivkách a se zdrojovými daty. Domluvte se též předem, co za avizovanou cenu dostanete: kolik prvních návrhů loga a v jakých verzích pak finální logo. S autorem loga zůstaňte v kontaktu, kdybyste později potřebovaly udělat zásadnější změny v logu, případně kompletní corporate identity.