Má totiž celou řadu možností využití. Poslouží vám při rodinných oslavách na zahradě, kdy se budete chtít pojistit proti nepříznivému počasí, nebo ho lze použít k reklamním a prodejním účelům. Podle čeho vybírat?

Základní funkce stanů

Party stan vás bude v prvé řadě chránit před nadměrným slunečním žárem, deštěm a větrem. Rovněž ho využijete při závodech jako servisní zázemí. Také je ideálním místem pro závěrečnou afterparty. Jelikož se stany dají potisknout, slouží jako reklama, díky níž se budete mezi konkurencí vyjímat. Prodejní stánek je zároveň vhodnou formou prezentace vaší firmy.

Jakým parametrům věnovat pozornost?

Chcete-li si pořídit reklamní stánek, bude vás zcela jistě zajímat velikost. Nejmenší model má rozměr 2×2 m, největší 6×3 m. Co se týká barev, na výběr máte z modré, červené, zelené, žluté, černé nebo bílé střešní a boční plachty stanu. Konstrukci stanu vybírejte podle toho, k jakému účelu ho budete využívat. Hexagonový stan je vyrobený z hliníkových anodizovaných 6hranných profilů. Maximální pevnost mu zajišťují průměr nohy 40 mm a tloušťka stěny 1,2 mm. Dalšími výhodami tohoto stanu jsou nepromokavá střecha a boční plachty na zip. Stan jednoduše složíte do vaku na kolečkách.

Stany za hubičku

Pokud si vystačíte se základní verzí, sáhněte po hliníkovém stanu vyznačujícím se lehkostí a příznivou cenou. Ta zahrnuje nepromokavou střechu a konstrukci. Boční plachty, ochranný obal a ukotvení je možné dokoupit zvlášť. Nejlevnější jsou stany s ocelovou konstrukcí, jež je ošetřená nástřikem. Tento druh stanu se hodí spíše k občasnému použití. V jeho neprospěch hovoří značná hmotnost a sklon ke korozi konstrukce při mechanickém poškození nástřiku. I u této varianty lze dokoupit další výše jmenované doplňky. Jak hliníkový, tak ocelový stan je při správném ukotvení odolný vůči větru až 30 km/hod.