Své milované pejsky venčíme dnes a denně. V době, kdy jsme si je pořizovali, jsme s touto činností museli počítat. Pejsci potřebují čerstvý vzduch, navíc se potřebují vyvenčit, pokud nestojíte o loužičky na podlaze po celém domě či bytě. V současné době se však na trhu prodávají zajímavé věci, které spadají do základní výbavy pro psa. A právě ty mohou udělat i obyčejné venčení psů zábavnější. Co si s sebou tedy na venčení psů vzít?

Obojek a vodítko se nezapomíná

Než přejdeme k vychytávkám, díky nimž bude venčení pejska příjemnější a zábavnější, musíme zdůraznit obojek a vodítko, což je součást základní výbavu pro psa, na kterou se sice nezapomíná, ale nikdo nikdy neví. Obojek je nutné pejskovi nasadit už v raném věku, aby si na něj zvykl. Obojek nevybírejte dle vzhledu, ale dle toho, jak je příjemný samotnému pejskovi. Zatímco vodítko je jen prodloužená ruka majitele a sotva se pejska dotkne, s obojkem musí pes žít a fungovat, proto výběr obojku nepodceňujte a neukvapujte se.

Na cestu si vezměte pamlskovník

I při venčení může dojít na učení základních povelů, proto je nutné mít u sebe odměnu, když se pejskovi povel podaří nebo když zachová klid v případě, že kolem prochází jiný, cizí pes. Abyste odměny v podobě pamlsků nemuseli nosit po kapsách, pořiďte si takzvaný pamlskovník, což je vkusná taštička určená jen na pamlsky.

Když pejsek nemůže, vezměte si ho do klokánky

Každodenní venčení se může protáhnout na pěkně dlouhou procházku. Pokud se tak stane, doporučujeme mít klokánku vždy s sebou. V případě, že se pejskovi nebude chtít jít dál z důvodu únavy nebo že začne být neposlušný, malé plemeno si do klokánky snadno dáte a půjdete domů.

Kromě klokánky na psa jsou praktické i klasické tašky na psa, ovšem pohodlnější pro majitele psího čtyřnohého přítele jsou batohy na psa, které fungují stejně jako klokánky nebo tašky.

Všechny zmiňované produkty a nejen je naleznete v e-shopu iridog.cz.