Reklamy, články, diskuze na internetu nebo také v autobuse, všude se mluví o kokosovém oleji. Vy přemýšlíte, co je na něm vlastně tak zajímavého a zázračného? Proč je lepší, než běžné oleje? Čím se od nich liší a proč je lepší?

Pomocník pro vše

Jde o produkt, který pomůže na vše, ráno si s jeho pomocí můžete vyčistit zuby, na svačinu usmažit palačinky, večer natřít celé tělo a pleť. Ano, kokosový olej je možno využívat skutečně na všechno. My pro vás máme pár tipů, proč je dobré využívat kokosový olej.

Skvělý na smažení

Na rozdíl od jiných olejů je stálý a to i při vysokých teplotách. Uchovává si své vlastnosti i složení, i když na něm smažíte jídlo. Neuvolňují se během tohoto procesu škodlivé látky, můžete jej použít do studené kuchyně. Nemusíte na něm smažit jen sladká jídla, ale také vajíčka, maso a podobně. Jídlo bude mít příjemně kokosovou chuť, ale není to nic extrémního, nemusíte se bát.

Dodává energii

Skládá se z lehce stravitelných nasycených mastných kyselin, rychle se dostává jater, která se ihned mění na energii. Tuky nejdou do tukových zásob, což je určitě velmi pozitivní zpráva. Můžete tedy přidat lžičku kokosového oleje do smoothie, skvěle pomáhá strávit také vitamíny z ovoce a zeleniny. Mnoho z nich se rozpouští v tucích.

Vlasy, pleť a tělo

Skvělý nejen v kuchyni, ale i pro vaše tělo. Můžete jej využít pro péči o vlasy, pleť a tělo. Umí vyživit suché a polámané vlasy. Trochu kokosového oleje vetřete suchých vlasů, vyhněte se vlasové pokožce. Máte-li problémy se suchou pokožku, pak jej můžete využít místo krému, popřípadě je nanášet jen na místa, která jsou vysušená. Pomůže hydratovat vysušenou pokožku od sluníčka.

Zubní pasta

Kokosový olej může velmi dobře posloužit také jako zubní pasta. Kokosový olej pomáhá posílit vaše dásně, zuby, má protizánětlivé účinky, ničí bakterie v ústní dutině. Může být trošku obtížné si na něj zvyknout, zejména pak na jeho chuť. Můžete vyzkoušet alternativu v podobě kokosového oleje, kterým si zuby krátce vyčistíte a poté je dočistíte běžnými zubními pastami.

1 komentář

  1. Super článek :) Kokosový olej ráda používám, ale nějak jsem nevěděla, kde všude je možné jej využít :)

Comments are closed.