Dominantním prvkem ložnice je bezpochyby postel. Co by to však bylo za postel bez originálního povlečení. Přestože je velice důležité, jakým vzorem je povlečení zdobené, rozhodujícím faktorem při výběru by měl být spíše materiál. Dlouhodobě se největší popularitě těší bavlněné a krepové provedení. Pokud tedy chcete vsadit na osvědčenou klasiku v podobě krepu či bavlny, ale nemůžete se rozhodnout, jakou látku z těchto dvou upřednostnit, seznámíme vás s jejich přednostmi a úskalími.

V takřka ve všech e-shopech, které se specializují na ložní prádlo, najdete jak bavlněné, tak i krepové povlečení. Ačkoliv jsou obě varianty vyrobené z bavlny, rozeznáte je už na pohled, ale o tom si ještě něco řekneme níže. Dále byste měli popřemýšlet nad tím, jaká barva do vaší ložnice dokonale zapadne, abyste se vyhnuli designovým kýčům.

Bavlna v zimě zahřeje, v létě zchladí

Bavlněné povlečení má dobré termoregulační vlastnosti, a proto během chladných nocí příjemně zahřeje a během těch horkých zase trochu zchladí. V létě vám ani nebude připadat, že na sobě máte peřinu. Bavlněné povlečení je navíc proslulé tím, že perfektně saje vlhkost a je vzdušné, proto není divu, že se na trhu drží už desítky let.

Snad jedinou nevýhodou bavlněného povlečení je větší mačkavost, a tak je nezbytné jej pokaždé žehlit.

Krepové povlečení žehlit nemusíte

Žehlení je pro některé obrovský strašák, ale i pro takové je tu řešení jménem krepové povlečení. Jedná se v podstatě o upravené bavlněné povlečení. Liší se jen tím, že má zvrásněný povrch, díky kterému se nemusí žehlit.

Prodejem ložního prádla se zabývá internetový obchod RodinneBaleni.cz, který se pyšní bohatou nabídkou. V případě, že máte zájem o ryze české povlečení, dovolujeme si vám představit značku XPOSE, která na trhu působí od roku 2014.

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Já mám tedy radši krepové povlečení už jen z toho důvodů, že je v podstatě bezúdržbové, ale v dnešní době je těžké najít kvalitní krepové povlečení, takže když už najdu, tak beru rovnou dva kusy.

Comments are closed.