Léto se blíží a na aktuálnosti nabývá tvarování postavy před dovolenou a samozřejmě i výběr nových plavek. Ať už je vaše postava jakákoliv, pokud si hodláte užít léto se vším všudy, nějaké plavky si určitě pořídíte, pokud vám už ty z minulé sezony nevyhovují. A většina žen se nespokojí jen s jedním modelem. Jak vybírat a jaké jsou letos možnosti?

dvoudilne plavky

Široká škála střihů

Zkuste sebrat odvahu, zahoďte přílišnou konzervativnost a najděte dámské plavky, které vystihnou vaši osobnost a jedinečný styl. Měla byste se v nich cítit pohodlně, příjemně a pěkně, na nějaký ten faldík ale zbytečně nehleďte, co jste nestihla vypilovat, už nezachráníte, a bylo by škoda odpírat si letní radovánky u vody. Mnoho takzvaných nedokonalostí postavy se dá plavkami trochu zakrýt, na výběr je totiž spoustu střihů, tradičních i méně tradičních, a bylo by škoda upozorňovat třeba na větší bříško, když ho můžeme skvěle „schovat“.

i-moda.cz

Kde nakupovat? Nejlépe v obchodě, kde je opravdu obrovský výběr všech typů plavek v celé škále barev i velikostí, abychom se zbytečně neomezily a nedělaly kompromisy, Takový je e-shop i-moda.cz, který má rozsáhlou sekci luxusních plavek a nebudete vědět, které dřív. Oceníte jistě i skvělou komunikaci se zákazníky a to, že zboží je skladem a obdržíte jej co nejdříve.

Výběr podle účelu

V první řadě si udělejte jasno v tom, za jakým účelem plavky pořizujete. Odlišný střih se hodí na pláž nebo do bazénu. Jinak budou vypadat plavky pro sportovně založenou ženu, která neustále řádí ve vlnách nebo se věnuje vodním sportům, a jinak pro tu, která udělá pár temp v bazénu a zbytek dne se sluní. Pro výběr velikosti se pečlivě přeměřte. Pokud by ale zvolený kousek neseděl, můžete jej vyměnit.

jednodilne plavky

Jednodílné nebo dvoudílné?

Dnes nejsou pasé ani plavky dámské jednodílné. Mohou vypadat opravdu krásně a k nejoblíbenějším patří monokiny. Ty jsou totiž něco mezi plavkami jednodílnými a dvoudílnými, zakrývají pouze nezbytnou část bříška a dokážou s postavou udělat divy. Pokud máte postavu spíše chlapeckou, vyberte si dámské dvoudílné plavky se zajímavými a výraznými detaily, bát se nemusíte ani řasení, čímž opticky potřebné partie zvýrazníte a dodáte jim na objemu.

Jak zakrýt nedokonalosti

Chcete trochu schovat ne úplně dokonalé bříško? Pomohou například již zmíněné dámské jednodílné plavky. Dáte-li přednost dvoudílným, vybírejte kalhotky s řasením na bocích nebo s vyšším pasem. V prvé řadě zvolte plavky odpovídající velikosti, aby vás nikde „neškrtily“ a netvořily zbytečně faldíky i tam, kde nejsou. Jestliže vás příroda příliš neobdařila plnými ňadry, můžete si dekolt vylepšit díky plavkovému hornímu dílu s push-up efektem, podobně jako u klasické podprsenky, a nejlepší je navíc zavazování za krkem nebo nastavitelná ramínka. Trojúhelníkové košíčky bez výztuže by vám totiž moc neprospěly, pokud byste chtěla horní partie zvýraznit. K tomu, abyste trochu zakryla partie, na které nechcete upozornit, poslouží plážová tunika. Tu využijete například, když si jdete sednout do plážového baru. Pokud naopak na něco upozornit chcete, využijte výraznější vzory nebo řasení.