Každý z nás už určitě při oblékání nebo při výběru doplňků udělal několik chyb. Někdy nemáme zrovna náladu vybírat si oblečení, spěcháme – situace bývají různé. Avšak na druhé straně je dobré se vyvarovat několika typickým chybám při oblékání, se kterými jste se již pravděpodobně setkali nebo se setkáte. V tomhle článku si za všechny zmíníme alespoň některé, kterým se můžete vyvarovat při nejbližší příležitosti.

Nejste vhodně oblečená na danou příležitost

Ano, tyto situace se stávají. Představte si, že máte firemní večírek, na který není přesně určen dress code. Někteří z kolegů přijdou ve slavnostním outfitu, jiní v běžném. V takovém případě je lepší zeptat se předem, co se doporučuje si na danou příležitost obléci. Pokud nemáte jinou volbu, zvolte zlatou střední cestu. Ta bude vždy jistotou mezi něčím, co je příliš a tím, co je málo.

Někdy se také stává, že se chystáte na tip události, na kterou přesně nevíte, co je nebo není vhodné. Jde například o místní divadlo? Nejlepší bude, když si najdete na internetu, co je dobré a co není, si na dané místo obléci. Nic však však určitě nepokazíte, když si obléknete dámské šaty vhodné délky.

Oblékáte se příliš vyzývavě

Přitažlivý styl oblékání je samozřejmě žádaný. Pokud se cítíte ve svém těle dobře, není důvod, abyste to neukázali i navenek. Dejte si však pozor, abyste nesklouzli do příliš levného stylu. Krátká sukně, krátký top na běžný den – to je možná až příliš. Snažte se vždy držet pravidla a odhalte pouze jednu část. Pokud máte na halence větší výstřih, zvolte si spíše kalhoty nebo delší sukni. Pokud máte naopak krátkou sukni, váš top může být sportovnější nebo bez výstřihu. Taková kombinace oblečení vůbec nebude vypadat méně přitažlivě. Ba právě naopak – dodá vám na ženskosti a šarmu.

Nekvalitní oblečení nebo střih

Samozřejmě, ne všichni máme rozpočet na drahé oblečení. Je však lepší zvážit, zda se nevyplatí zainvestovat do kvalitnějšího kousku oblečení namísto několika levných triček, které budete muset dříve či později vyřadit. Vyberte si tedy raději kousky, které jsou o něco dražší, ale mají kvalitní střih a šití. Typickým příkladem jsou dámské kabelky. Na nich je skutečně vidět, zda jde o velmi levný kousek nebo kvalitnější provedení. Ta levná verze bude vždy vypadat méně dobře.

Stejně je to i se střihem oblečení. Pokud vám střih nesedí, celý outfit pravděpodobně nebude vypadat až tak dobře. Zaměřte se na kusy, které se vám hodí a dobře vám sedí. Jedná se především o džíny, vhodně padnoucí sako nebo kabát, a podobně.

Totéž platí, i pokud jde o pány. Pánské oblečení by mělo dobře sedět, nemělo by být o číslo menší ani větší. Vhodný střih je jedním z nejdůležitějších detailů na cestě ke svému snu vypadat výborně.

Detaily, které se nenosí

Nezapomeňte na detaily. Umyté vlasy, neotřelá doplňky – to je to, na čem byste si také měli dát záležet. Oblékáte si dnes do práce halenku? I když jste ji měli na věšáku, nezapomeňte zkontrolovat, zda je vyžehlená.

Nezapomeňte, že méně je někdy více. Je důležité mít na rukou i na nohou pěknou manikúru a pedikúru. Akrylové nehty se však již v současnosti nosí méně, avšak pokud je to váš preferovaný styl, je to v pořádku. Snažte se být spíše přirozená, co se týče oblékání i volby vašich doplňků. Vaše nehty budou vypadat mnohem lépe s pěknou francouzskou manikúrou, případně s lakem v přírodních odstínech v kratší délce.

Chyb, které se mohou přihodit ve vašem oblékání, bývá mnohem více. Zaměřte se však na detaily a nezapomeňte se před odchodem z domu ještě jednou podívat do zrcadla a zamyslet se, jak na vás celkový outfit působí. Pokud to považujete za nutné, připravte si oblečení na následující den předem. Tak také předejdete případným chybám.