O online výuce slyšíme především to špatné. V tomto článku vám ale ukážeme, že i distanční vzdělávání může mít zásadní výhody. Přečtěte si jaké.

Online výukanepřináší jen samá negativa. Vzdělávání z domova je plné kladů, kterých mohou využít ve svůj prospěch nejen učitelé a rodiče. V tomto článku vám je ukážeme.

Rodič to má pod kontrolou

Distanční vzdělávání sice může být trnem v oku pro rodiče, taktéž ale může posloužit jako náhrada za třídní schůzky. Místo toho, aby si rodiče chodili zjišťovat informace od učitelů, je nyní mají z první ruky. Mohou vidět, jak se jejich dítě během výuky chová, jestli je aktivní nebo naopak vůbec nereaguje na pokyny učitele. Taktéž si může ověřit, jakým způsobem vlastně učitelé děti vedou. Rodiče mohou posoudit jejich odbornost, vztah k dětem i to, jak vysvětluje, motivuje nebo inspiruje.

Nové poznatky

Digitální vzdělávání by mohlo mít dobrý vliv i do budoucna. Až všechno skončí a svět se opět vrátí do normálu, někteří učitelé svoje poznatky přetaví do distanční výuky. Některé školy navíc investovali dost peněz do digitalizace výuky. K dispozici tak budou mít prostředky, kterými bude možné klasickou prezenční výuku zatraktivnit.

Rychlejší osobní progres

Na internetu se často objevují úplně jiné zprávy, někteří učitelé ovšem mluví o opaku. Podle nich totiž někteří žáci zaznamenávají mnohem rychlejší progres než u prezenční výuky. Vysvětlují si to především tím, že online výuka přináší zcela nové možnosti. Děti mohou pracovat samostatně, mají klid a přebírají odpovědnost samy za sebe. To je něco, co během klasické hodiny není příliš běžné. Studenti tak zažijí úspěchy, které by jinak zažít nemohli. Ne nadarmo se říká, že nejlepší školou je život. Jakmile tedy některé děti dostanou více samostatnosti, naučí se toho mnohem víc než ve svázané a předem dané školní výuce.