Lidé rádi nakupují levně, takže je zřejmé, že si u každého výrobku všímají především ceny. Podle tohoto parametru srovnávají zboží z různých obchodů. Vždy si však dejte pozor, abyste porovnávali stejně kvalitní produkty. To platí mimo jiné pro ložní prádlo. Podle čeho ho volíte vy?

5311-krepove-povleceni-adina-fialova

Nezajímejte se jen o cenu

Ložní povlečení je sortiment, který vybíráme podle mnoha různých parametrů. Vedle ceny jde o materiál (bavlna, krep, satén, flanel, mikroflanel atd.), ale i velikost, barvu, motivy…

Vraťme se však k pořizovacím nákladům. Zaměříte-li se na tento aspekt, zjistíte, že mezi jednotlivými výrobky jsou často i hodně velké rozdíly. Ovšem pokud si koupíte nejlevnější zboží, pravděpodobně neušetříte. Bude méně kvalitní, takže se vám dříve začne trhat a jinak poškozovat, a vy budete muset přistoupit ke koupi nového ložního prádla.

6961-bavlnene-povleceni-na-dve-luzka-alice-oranzova

Proto vždy zkoumejte kvalitu lůžkovin. Doporučuje se volit takové, které mají přírodní dlouhá vlákna s větší hustotou příze. U některého ložního prádla už na první pohled vidíte, že má skutečně řídkou tkaninu, kvůli níž dlouho nevydrží. Zkuste rovněž, jestli je materiál příjemný na dotek. Hrubý povrch k nerušenému spánku nepřispěje. Hebký povrch vám dopřeje stoprocentní bavlna.

Zaměřte se také na švy. Když nebudou bytelné, začnou se brzy trhat. A jak poznat, že jsou v pořádku? Na rubu uvidíte, jestli se třepí, jsou křivé atd.

Bojíte se, že stejně nepoznáte jakost, nebo chcete nakupovat zboží na internetu, a tudíž nemáte možnost si zboží osahat a celkově podrobněji prověřit? Pak si najděte ověřeného prodejce, s nímž mají zákazníci dlouhodobé pozitivní zkušenosti.

6825-bavlnene-povleceni-dubaj

Ani kvalitní povlečení se vám nemusí prodražit

Nechcete povlečení s krátkou životností, ale zároveň byste za něj neradi utratili majlant? Příznivá cena a kvalita mohou jít ruku v ruce. Důležité je vybírat na správném místě. Podívejte se na širokou nabídku e-shopu Rodinnebaleni.cz. Kromě levného povlečení najdete v nabídce další bytové textilie.