Možná chystáte dárek nejenom blízké osoby kolem sebe, ale myslíte také na své zvířecí kamarády. Kočky jsou spolu se psy těmi nejoblíbenějšími. Pokud také jednu (či hned několik) koček máte doma, víte, jak úžasná stvoření to jsou. Jistě si zaslouží veškerou péči a jistě by také měli mít škrabadlo, které je pro ně zábavou, ale také způsobem, jak si oškrábat své drápky.

a11_kocka

Škrabadla kočky potřebují

Zejména kočky chované uvnitř bytu se bez škrabadla neobejdou. Venkovní kočky jako škrabadlo využívají zejména kmeny stromů, s těmi vnitřní kočky do styku nepřijdou. A pak jako škrabadlo využívají to, co jim přijde do cesty, třeba i luxusní nábytek! Škrabadlo pomáhá předcházet škodám, které kočka v bytě způsobí.

Již byla řeč o tom, že je to pro kočky zábava, ale je to pro ně také metoda, jak se zklidnit a zbavit stresu. V neposlední řadě kočka škrabadlo využívá také k protažení.

Málokdo ví, že škrábání slouží i jako způsob značkování. Nejde jenom o přímé viditelné stopy, které škrábáním kočka zanechává. Jde také o pachové stopy, které na místě škrábání zůstávají. Kočka má totiž na spodní straně tlapek pachové žlázky.

kocour_skrabadlo

Obrázek: Ti šikovnější si škrabadlo můžou vyrobit sami. Takové si vyrobili U KOCOURA DOMA.

Jak má takové škrabadlo pro kočky vypadat?

Jak vybrat to nejlepší pro svoji kočku?

Tři klíčové rady:

  • Myslete především na svoji kočku a snažte se najít takové škrabadlo, které se jí bude líbit. Využijte intuici.
  • Zohledněte své finanční možnosti. A také počítejte s prostorem, který máte k dispozici. Škrabadlo se k vám musí vejít!
  • Nejdůležitější je bezpečnost kočky, tedy pevnost a stabilita škrabadla.

Jak kočku naučit na nové škrabadlo?

Možná nové škrabadlo nepadne vaší kočce do oka hned. Zkuste ji na škrabadlo nalákat, pomoci může šanta kočičí, tzv. catnip nebo třeba kozlíkové kapky. Šanta kočičí (catnip) většinu koček přitahuje a dělá jim dobře, kočky často povzbuzuje ke hraní a dovádění. Kozlíkové kapky jsou pro kočky také přitažlivé, užívají se i v případech, kdy je kočka ve stresu a chcete ji nějak udělat dobře.

Další tipy na nákup škrabadla pro kočky najdete na webu U KOCOURA DOMA. To však zdaleka není všechno. Čeká vás tam řada užitečných informací a návodů pro kočkomily. Dočtete se více i o šantě a další kočičí trávě, stříhání kočičích drápků, čištění uší, očí a mnoho dalšího.