Péče o dítě, sedavé zaměstnání, sport a namáhavá práce jsou nejčastější příčiny bolesti zad u žen. Někdy dokáže být tak úmorná, že vás vyřadí i na celý den z běžného „provozu“. Osvojte si 3 varianty, jak se jí rychle zbavit.

banner-maly-gel

Pravidelné cvičení 2 jógových pozic

Jóga je cvičení, při kterém se aktivizuje tělo a mysl. Některé její pozice jsou zaměřeny právě na záda. Jedná se o pozici kočky, kterou určitě znáte jako kočičí hřbet. Stačí se opřít rukama a koleny o zem a zvedat záda do oblouku a zase zpět. Další pozice je střecha. V té se o zem opíráte dlaněmi a chodidly, pomalu došlapujete na paty. Tím se protahuje svalstvo na nohách i zádech. Když budete cvičit pozice po 10 opakováních každý den, svalstvo na zádech posílí a vám se výrazně uleví.

TIP: léčba bolesti zad

Koupel a síla bylin

Na křečovité stavy a únavovou bolest zad pomáhá horká koupel s bylinkami. Svaly se prohřejí, uvolní a bolest zmizí. Ve vaně vydržte 20 minut, poté ještě cca 30 minut relaxujte v posteli a zabalte se do teplé deky. Do koupele si přidejte hrst levandule, kozlíku lékařského a lipových květů.

opatření

Rychlé řešení

Co na bolest zad, když potřebujete rychlou úlevu? Perfektně se osvědčuje léčivý přípravek Olfen® gel na bolest zad (více o něm na http://www.olfen.cz/bolest-zad.php). V jeho složení se nachází léčivá látka diklofenak, která mírní bolest, tlumí zánět a má i protirevmatické účinky, pomáhá také při bolesti páteře (viz. http://www.olfen.cz/bolest-zad.php). Gel stačí v přiměřeném množství nanést na postižené místo a vmasírovat do pokožky. Skrze ní se látka dostane rychle až k postiženému místu a rychle zapůsobí. Gel se vyplatí mít v domácí lékárně, je vhodný pro děti od 14 let. Aby bylo dosaženo kýženého efektu, aplikujte 3 až 4krát denně. Není parfemovaný a nezanechává stopy na oblečení, použijte ho kdykoliv je to potřeba, třeba i v práci.