Určitě se vám už několikrát stalo, že vás trápila bolest hlavy, podbříška nebo třeba bolest zad. Většinu těchto bolestí můžete zmírnit prostřednictvím léků proti bolesti, nicméně existuje i celá řada bolestí, které byste rozhodně ignorovat neměli.

Jednou z prvních bolestí, které nedoporučujeme ignorovat je náhlá a velmi prudká a silná bolest břicha v době, kdy nemáte menstruaci. Mezi příčiny lze zařadit např. přerušení mimoděložního těhotenství. V případě, že jste ukončily takové těhotenství, může docházet k vážnému krvácení. V ohrožení jsou zejména ty ženy, které berou antikoncepci, mají zjizvenou tkáň vejcovodů kvůli pohlavaně přenosným chorobám a nebo prochází léčbou neplodnosti.

Stejně tak nedoporučujeme ignorovat opravdu silnou, náhlou bolest zubů a čelisti Příčinou může být nemoc zvaná Ludwig angina pectoris, což je infekce dolní části úst. V případě, že jí trpíte, doporučujeme ihned vyhledat zubního lékaře a nepokoušejte se o domácí léčebné procesy. Pokud vás ale nebolí zuby, čelist, může vás trápit silná bolest nohou, nikterak neopodstatněná – příčinou může být hluboká žilní trombóza. Mezi rizikové pacienty patří lidé, kteří podstoupili operaci a mají dlouhodobý klid na lůžku nebo ženy, které užívají antikoncepci. Neignorujte bolest nohou nebo lýtek, nejedná-li se o běžnou křečovou bolest. Okamžitě se poraďte s lékařem, který vám doporučí ultrazvukové vyšetření.

Silná bolest v horní části zad je další bolestí, kterou nedoporučujeme ignorovat. Příčinou může být aortální disekce. Jedná se o velmi silnou bolest, která nutí člověka až k pláči. Aortální disekcí trpí lidé, kteří mají vysoký krevní tlak nebo trpí onemocněním pojivové tkáně. Ignorace tohoto onemocnění může způsobit mrtvici, ochrnutí nebo selhání ledvin.
A nakonec nezapomeňte také na to, že není dobré ignorovat neopodstatněnou bolest hlavy, silnou a náhlou. Může jít o krvácení do mozku. Rizikoví pacienti jsou lidé, kteří prošli mrtvicí. V případě, že dojde ke krvácení do mozku, může člověk upadnout do bezvědomí a stěžovat si na náhlé a velmi prudké a silné bolesti hlavy. Proto je raději neignorujte.