Španělsko je ráj na zemi nejen pro milovníky moře a krásných pláží, ale také pro gurmány. Dovolená ve Španělsku je tak doslova rájem. Užíváte si slunce, pláží a jedinečné kultury a zároveň si můžete pochutnávat na těch nejlepších pokrmech a nápojích. Kdo už navštívil tuto skvělou zemi, jistě ví, o čem se tady mluví. Španělská gastronomie je velice pestrá.

paella

Díky historii byla ovlivněna kuchyní Arabů a Židů i kuchyní zámořských kolonií. Asi nejpoužívanější ingrediencí je olivový olej. Španělé jsou jeho největším producentem i konzumentem vůbec. Ve španělské kuchyni také dominuje zelenina a různé koření.

Jaké jsou typické pokrmy, se kterými se můžete ve Španělsku setkat? Je to zejména gaspacho, lomo, jamón strano, tapas nebo paella. Za každým z těchto tajůplných názvů se skrývá lahodný pokrm. Zapít ho můžete některým z typických nápojů – sangrií, granizadou nebo kvalitním vínem. Asi nejslavnější ze všech zmíněných pokrmů je paella. Jedná se o typické španělské jídlo z rýže, které se začalo vařit ve městě Valencie. Paellu dnes můžete ochutnat v mnoha úpravách – s dary moře, králičím masem, či mixem různých druhů masa. Různé recepty najdete také online, když zadáte slova paella recept do internetového vyhledávače.

Originální a pravá paella je však jenom jedna a to ta valencijská. Jestliže si chcete doma uvařit právě ji, máme pro vás opravdu originální recept. Najít ho můžete na internetové adrese www.spanelskerecepty.cz/spanelske-recepty/typicka-valencijska-paella/. Web španělské recepty se specializuje právě na španělskou kuchyni a najít zde můžete také další recepty, které jsou pro tuto zemi typické. Recepty jsou přehledně uspořádány. Součástí tohoto webu je také e-shop, kde si můžete zakoupit všechny originální španělské suroviny, které budete při vaření potřebovat. V nabídce je také kvalitní španělské víno. U každého receptu najdete jedinečný typ na víno, které se hodí právě k tomuto pokrmu. A teď už vám přejeme jen dobrou chuť!