Během těhotenství mívají ženy různé problémy. Stěžují si na bolesti v podbříšku, trápí je bolesti zad, ale i nepříjemné žaludeční křeče. Žaludeční křeče bývají takřka obvyklým problémem u žen, které jsou v prvních měsících těhotenství, ovšem mohou se objevit i v některém z dalších stádií, jinými slovy, problémy se žaludečními křeči mohou ženy provázet po celé těhotenství.

Pozitivní zprávou je, že tyto křeče sice jsou nepříjemné, ale nemohou se dostat do vyššího stádia, což znamená, že nemohou ženám způsobit velké problémy. Pro ženy obecně je ale nepříjemné, když jim denní chod narušují neustále bolesti vlivem silných a neustálých křečí. Proto je důležité se zaměřit na metody, které vám pomohou se žaludečních křečí zbavit, nebo je alespoň zmírnit.  Uvidíte, že se vám uleví a vaše těhotenství budete prožívat pohodlněji a bez zbytečných bolestí. Tak jak tedy vyzrát na žaludeční křeče?

Úplně nejdůležitější je, aby se všechny ženy, které propadají úzkosti a depresi, zbavily co nejdříve veškerého stresu. Proč? Zbytečné starosti, negativní myšlenky a napětí způsobují, že se vaše příznaky ještě zhorší a nebude vám lépe. Těhotným ženám doporučujeme tedy hodně odpočinku a zároveň je nutné dodržovat pravidelná dechová cvičení, která vám také pomohou zbavit se bolestivých křečí. Krom správného odpočinku je ale také důležité mít dostatek spánku, tzn., jděte si lehnout kdykoliv se cítíte unavené.
Vzhledem k tomu, že během těhotenství je na vaši dělohu vyvíjen obrovský tlak, může to vést k bolestem v podbříšku. Chcete-li tento problém řešit, pořiďte si teplou podložku, kterou si dáte na záda do oblasti ledvin. Těhotné ženy by zároveň měly pamatovat, že teplá sprcha dokáže s vaším tělem zázraky – uvolní ho, zahřeje – tělo bude odpočinuté. Teplá sprcha je zároveň velice účinný bojovník proti nežádoucím žaludečním křečím. Pokud nemáte teplou podložku, namočte si čistý hadřík v horké vodě a přiložte jej na bolestivé oblasti.
Obecně těhotným ženám se doporučuje jíst malé porce několikrát denně. Právě jednou z hlavních příčin žaludečních křečí je to, že ženy nejedí správně a trpí nadýmáním a plynatostí. Tyto problémy jsou však také způsobeny v důsledku hormonálních změn a nezdravých stravovacích návyků. Pokud chcete tento problém řešit, budete muset zapomenout své dosavadní stravovací návyky. Zapomeňte na tři velká jídla denně a jeze menší porce v pravidelných intervalech, tj. 5-6 denně. Zajistíte si tak plynulé a správné trávení, čímž zamezíte zbytečným křečím. Dále si pamatujte, že zdravé stravování zahrnuje také to, co jíte. Do ledničky nakupujte hodně ovoce a zeleniny. Nezdravé – smažené a tučné potraviny vám mohou zadělat na nepříjemné problémy.

Pokud se budete zdravě stravovat, pomáhat si doma od bolesti, takřka by se dalo říct, že se v budoucnu vyhnete nepříjemným bolestem. K tomu je ale nutné začít i cvičit. Některé ženy tvrdí, že si od těchto problémů pomáhají dlouhou chůzí, která je zbaví plynatosti a křečí My vám doporučujeme jít na krátkou procházku o každém jídle – svému tělu usnadníte trávení a nemohou vás potkat nepříjemné křeče.
Jako poslední radu doporučujeme správné pití tekutin. Dehydratace je totiž další příčinou žaludečních křečí. Obecně dehydratované tělo může být ve stresu a vám se může zdát život hned nepohodlný. Pokud této situaci chcete předejít, pijte během dne – ne jen tehdy, dostanete-li žízeň. Doporučujeme pít tak 8-10 sklenic vody. Mezi ně lze započítat také polévky, ovocné šťávy. Samozřejmě spíš doporučujeme vypít tolik sklenic vody + další jídla na vodní bázi (např. zmíněné polévky aj.). Existuje ale i celá řada tekutin, které vaše problémy zhorší. Mezi ně patří nápoje alá sodovky a také nápoje s kofeinem.