Nejlepší, největší, nejdražší, nejpohodlnější. Stali jsme se otroky soutěžení. Chceme vždy jen to nejlepší. Je to ale ta správná cesta a není lepší detaily proměnit i obyčejné věci v dokonalé a originální?

Jděte na to jinak

Při zařizování se většina lidí soustředí na solitérní prvky, které na sebe strhnou pozornost. A detaily stojí v pozadí nebo vůbec nedostanou prostor, aby se ukázaly v plné síle. To je velká chyba. Můžete tak svůj vkus alespoň trošku odlišit a zároveň výrazně ušetřit. Úchytky na kuchyňskou linku, stolové podnože nebo třeba zámky na šatní skříňky a kování pro posuvné dveře patří mezi maličkosti, které váš rozpočet nezruinují a zároveň udělají velkou parádu. Osmělte se a zapomeňte na okázalé vázy a květinové nebo motivační plakáty. To už je pasé.

Řešení se blíží

Jedna z věcí, které poměrně často vyvolává spory, je bydlení. Málo prostoru, zastaralé, peníze na rekonstrukci schází. A tak není divu, že se lidé hádají a cítí psychickou nepohodu, že jejich život není podle snů a představ. Je to pochopitelné. Ne každý má v kapse tři sta tisíc korun na přestavbu a výměnu starého za nové. Právě pro tyto případy, kterých bohužel neustále přibývá, jsou tu ty drobné detaily, díky kterým interiér příjemně osvěžíte a zase bude mít na pár let švih. Bude se vám v něm lépe žít, budete pyšnější. A na duši se vám uleví.

Většina dnešních bytů a domů sází na modernu. Není na tom nic špatného a do jisté míry za toho může věčné zdražování. Nikoho nepřekvapí, že zařídit si byt kompletní ve stylu Provence nebo industriálu není zrovna levná záležitost. Naštěstí se kontrasty snáší velice dobře a úchytky nebo nožky nalezené ve starožitnictví se mohou s minimalismem skvěle doplňovat. Není to o penězích, není to o nábytku. Jde jen a jen o dostatek odvahy a vkus, který dřímá v úplně každém člověku.