Podle čeho vybírat dentální hygienu?

Na tuhle otázku odpovídá Daniela Poláková DiS, dentální hygienička z nestátní stomatologické ordinace COOL LOOK s.r.o.

Jako klient máte právo si vybírat podle jakéhokoli kritéria. Ať už se jedná a finanční náročnost, možnost akční nabídky nebo lokalitu kliniky… Dovolte nám, abychom vám připomenuli i další kritéria, která by ve vašem výběru měla hrát snad i důležitější roli.

zubni hygiena

HYGIENISTKA JE PREVENTISTKA

Kvalitní dentální hygiena je mnohem víc než jen odstranění zubního kamene nebo pigmentací. V COOL LOOK nám jde v prvé řadě o to, aby pacient porozuměl principu vzniku onemocnění dásní. Kromě ošetření samotného si dáváme záležet na tom, aby pacient převzal zodpovědnost za stav svého orálního zdraví a záleželo mu na jeho zlepšení. Pomocí rentgenových snímků, intraorální kamery a dalších názorných obrázků pacientovi vysvětlíme stupeň závažnosti jeho onemocnění. Vysvětlíme mu rozdíl mezi zánětem dásní a závažnějším onemocněním – parodontitis. Vytipujeme problematická místa pomocí indexů hodnotících stupeň poškození dásně.  S takto přesně zmapovaným terénem nabídneme pacientovi léčebný plán s časovou i cenovou prognózou.

OŠETŘENÍ  

V COOL LOOK si dáváme záležet na tom, aby bylo celé ošetření pro pacienta co možná nejpříjemnější, zároveň však efektivní. Pokud si pacient přeje, nabízíme možnost lokálního znecitlivění po dobu ošetření. Pomocí ultrazvukových přístrojů, Vectoru a ručních nástrojů provedeme šetrné odstranění zubního kamene nad i pod dásní. V ordinaci máme k dispozici přístroj AirFlow, který rychle a bezbolestně odstraní nevzhledné pigmentace od čaje, kávy nebo tabáku. Nakonec se zuby přeleští lešticí pastou pro dokonale hladký povrch skloviny.

NEJEN JAK ALE HLAVNĚ PROČ?

V COOL LOOK provádí hygienu pouze vystudované dentální hygienistky, které své práci rozumí a neustále se ve svém oboru vzdělávají. Náš zájem je o to, aby se naši klienti naučili správně o svou dutinu ústní pečovat a vraceli se k nám nadšení ze zlepšení, kterého dosáhli svou vlastní péčí.

Proto je důležitou součástí dentální hygieny pomoc s výběrem vhodných dentálních pomůcek a jejich správné používání. Dentální hygienistka Vám poradí jak nejlépe zuby čistit a bude s Vámi nacvičovat techniky čištění. Pomůže Vám vybrat správnou velikost mezizubního kartáčku a zakreslí Vám, na jaké místo je která velikost určená. Zodpoví Vám jakýkoli dotaz ohledně zubních past, ústních vod, fluoridace apod.

Jedná se o vaše zuby, a proto doporučujeme, abyste si vybírali opravdu profesionální personál.

PÉČE I PRO NEJMENŠÍ

Neexistuje “správný” věk na to, vzít své dítě k dentální hygienistce. V COOL LOOK jsme zvyklí i na ty nejmenší pacienty a jsme rádi za zájem jejich rodičů dopřát svým dětem kvalitní péči. V rámci dentální hygieny nabízíme ošetření dětí v jakémkoli věku. Naopak rodiče nabádáme k tomu, aby nám své dítě svěřili na bezbolestnou dentální hygienu tak, aby si dítě zvyklo na lékařské prostředí. Součástí dětské dentální hygieny je i výběr nejvhodnějších kartáčků, dalších pomůcek a typy na to, jak dětské čištění zvládat i doma.

JSME VÁM PARTNEREM

V COOL LOOK jsme už přišli na to, že naši pacienti jsou zvídaví a inteligentní lidé s vlastním názorem. Je nám potěšením, když naši pacienti cítí spoluúčast na léčbě. Rádi s pacienty debatujeme a zodpovídáme jejich dotazy. Chceme s nimi vyvíjet partnerství se zodpovědností na obou stranách. Dávno jsou pryč doby, kdy pacienti chodili do zubních ordinací pouze proto, aby je doktor spravil. Klademe obrovský důraz na prevenci a na to, aby naši pacienti onemocnění porozuměli a uměli se ho vyvarovat. Buďte zodpovědní za své orální zdraví a my Vám připravíme ty nejlepší podmínky k jeho udržení.

http://www.cool-look.cz/

klient (40) pred
před ošetřením
klient (40) po
po ošetření