woman dripping eye with eyes dropsSuché, červené a unavené oči. Je to i váš případ? Ne opravdu si nemusíte hned kupovat drahé kapky v lékárně. Tohoto problému se můžete zbavit také jinak.

na nateklé oči je účinná maska, která je naplněná gelem. Je k dostání v lékárně i v drogerii. Má velmi snadné použití. Strčíte ji na noc do ledničky a ráno si ji můžete položit na oči. efekt je zaručený.

Postačí vám také třeba dvě lžíce, které vložíte do lednice a necháte je tam pár minut. pak vypouklými stranami provádějte zlehka masáž víček. Můžete do lednice strčit krém a nechat ho tam přes noc. Když ráno budete na oči nanášet vychladlý denní krém, hned budou vaše oči působit svěžím dojmem.

Také pomáhají sáčky z čaje, které necháte vychladit. Méně známé jsou obklady, které namáčíte do teplého mléka a také přikládáte na oči.

Otoky zmírňuje také pravidelný pitný režim. Nejvíce se u žen objevují v období jejich menstruace. Pijte proto bylinky, nejlépe dva až tři šálky za den. Pomáhá odvar z kopřivy, břízy. Doporučují se také ovocné šťávy, nejlépe zředěné.

Máte ráda minerálky? Nepřehánějte to s nimi. ty s vysokým obsahem soli vás můžou i odvodňovat a následně vám způsobovat otoky kolem očí.

Kruhy pod očima zamaskujte světlým krycím krémem. Ale musíte si vetřít jen slabou vrstvu. Nejlépe je nanášet ho štětečkem a roztírat poklepáváním bříšky prstů.

Jedinou relaxací pro oči, kterou znáte je spánek? Ale co když si zrovna nemůžete lehnout a zavřít je. A usnout na chviličku už vůbec ne. Nechte oči odpočinout jinak. Dopřejte si jemňounkou masáž. Prsteníčky lehce položte ke kořeni nosu a pak je pomalu a něžně posouvejte směrem ke spánkům. Pak chytněte mírně palci a ukazovačky obočí  a stiskněte ho. Počítejte do pěti a stisk uvolněte. Začněte od vnější koutků a pokračujte směrem k vnější straně k obočí.

Zkuste zavřít oči a palci tlačte na body těsně pod obočím u vnitřních koutků. Opětně počítejte do pěti. Uvolní vás to.