Přiznejte si, že spánek je pro každého z nás opravdu důležitý. V dnešní době ovšem existuje mnoho faktorů, jenž mohou zdravé spaní narušit. Třeba špatná matrace vám může způsobit nedostatečný odpočinek a rušivý spánek. A právě proto jsou kvalitní matrace velmi důležité pro naše zdraví i duševní pohodu.

Velká většina z nás tráví třetinu svého života vleže, a proto by měla být matrace kvalitní, aby vydržela po dlouhou dobu a my se tak mohli vyhnout případným problémům, jenž mohou postihnout náš pohybový aparát.
Chcete-li si také vy udržet zdravou páteř, měla by vám vaše matrace poskytovat jednotnou podporu od hlavy až k patě. Jestliže jsou plošné rozdíly mezi vaším tělem a matrací (např. v pase), není vám poskytnuta dostatečná podpora, kterou tělo potřebuje.
Na otázku, jak by tedy správná matrace měla vypadat, je odpověď jednoznačná – měla by se přizpůsobit tvaru vaší páteře. Toho lze dosáhnout tak, že má kvalitní matrace dostatek cívek, jenž  poskytují odpovídající podporu a přizpůsobení se páteři.

Narazíte-li na matraci, jenž se zdá pevná, ještě to nemusí znamenat, že je to ta správná. Na druhou stranu, velmi měkké matrace deformují tvar páteře a způsobují řadu zdravotních problémů pohybového aparátu – např. bolesti krku, kýčlí, kloubů a zad.
Současný trh však nabízí skvělé matrace, jenž mají inovační jádro s různými úrovněmi tvrdosti, které je možné otočit, a tak přizpůsobit tvrdost matrace vašim potřebám.

Měli jsme možnost zeptat se několik lidí na to, jaké mají zkušenosti se zakoupením kvalitních matrací a jejich reakce byly tak trochu očekávající. Většina z nich potvrdila pozitivní dopad na jejich zdraví a pohodu.

„Pořídila jsem si kvalitní matraci značky Dormeo, spím na ni dva měsíce a nemohu si ji vynachválit, dříve jsem na staré pružinové mívala silné bolesti a nemohla jsem spát. Od té doby mám klid a spím daleko lépe. Navíc za tu cenu si myslím, že je to bomba!“

„Netušila jsem jakou kvalitní matraci si koupit a tak jsem vyzkoušela ty Dormeo. Dnes jich máme doma několik a naprostá spokojenost.“

„Bolesti mě už netrápí, naštěstí mě nepostihly nikdy, ale to jen tím, že jsem si včas pořídila kvalitní matrace. Podělím se proto s dobrou zkušeností. Dormeo matrace máme už přes rok a jsme naprosto spokojení. Spí se nám jako v bavlnce. „

Jestli tedy váháte ještě nad tím, zda si kvalitní matraci pořídit teď nebo za rok, udělejte to hned! Nikdy nevíte, kdy vás postihnou bolesti a proč neinvestovat do kvalitních matrací nyní, když jsou za skvělé ceny a vydrží opravdu dlouho? Váš spáněk pro vás nyní může být příjemnou činností, na kterou se budete těšit a která vám vám dodá dostatečný přísun energie.