Pokud ani den zamilovaných – Sv. Valentýn nebyl zrovna podle vašich představ, nezoufejte. I když máte pocit, že se ve vašem vztahu čím dál tím více od svého partnera či partnerky vzdalujete, existuje pár jednoduchých rad, jak váš vztah zachráníte ještě dříve, než krachne.Tyto tři jednoduche, ale efektivní strategie pomohou obnovit vaši lásku a vytvořit si tak i silnější intimní život. Vzhůru do čtení!

Prvník krok: Stanovte si cíle, které od vztahu očekáváte

Jedním z nejrychlejších cest, jak vztah obnovit, je stanovení si vzájemného cíle a zároveň by to měl být akový, o který lze usilovat jako pár. Nikoli, aby o něj usiloval pouze jeden z páru. To je nemožné. Samozřejmě, že si ve vztahu můžete stanovit i své vlastní cíle, aniž byste své polovičce o nich říkali, ale prioritou by měl zůstat takový cíl, za kterým budete chtít jít oba dva. Zkuste si jeden večer společně sednout ke skleničce vína a zapřemýšlet, co byste od společné budoucnosti chtěli. Uvidíte, že se vám vše hned vyjasní a vy se konečně vypovídáte. Navíc i zjistíte, co v sobě (pokud něco takového je) vaše druhá polovička dusí.

Přestává vás vztah naopak bavit, protože začíná být stereotypní? Chcete se bavit tak, jako jste to dělali na začátku vašeho vztahu? V tomto případě doporučujeme si takové aktivity sepsat na papír a nalepit na ledničku. Každý den totiž na ně uvidíte a čím déle na ně budete koukat, tím více budete mít nutkání je podniknout.

Druhý krok:  Promluvte si o tom, co klape a co naopak ne

Pamatujte si, že vrátit vztah do „starých kolejí“ nemůžete beze slov. Je důležité, abyste o vašich problémech mluvili. Buďte k sobě upřímní. Snažte se se svou polovičkou dělat často takové věci, se kterýma ste oba spokojení. Například pokud vám to funguje v posteli, proč si nedopřávat sex častěji? Naopak se snažte změnit či vyhnout se takovým situacím, ve kterých vám to neklape a kvůli kterým se hádáte či se vystavujete stresu. Nikomu to neprospěje -a vám už vůbec ne.

Snažte se vnímat vaše problémy a naslouchejte jeden druhému. Jste na to dva, abyste společně vybudovali pevnou zeď, která se jen tak nezboří. Pokud naopak vzbuzujete ve druhé půlce nazájem o to, jak se společně můžete zabavit, může se stát, že i váš partner/ka to předem vzdá a vy nakonec budete oba ti, kteří pro vztah neudělají ani ten první, ale záchranný krok!

Třetí krok: Vraťte ten láskyplný pocit

To, že vaše láska poslední dobou pokulhává ještě nemusí znamenat konec světa. Do vyjetých  kolejí se nejčastěji dostávají maneželské páry. Pokud ale vy nejste ženatí ani vdané, je tato chvilková ztráta zamilovanosti občas úplně normální. Klíčem k tomu, abyste vrátili sobě i partnerovi zamilovaný pocit, je v tom, že začnete brát věci pozitivně a s trochou optimizmu. Stres, přilíš mnoho odpovědnosti a finanční napětí může způsobit hádky, které vám rozhodně jako páru nenahrávají. Nedovolte, aby vás tyto podněty rozdělili.

Zaměřte se na to, co máte na svém partnerovi/ce rádi a vzpomeňte si, co se vám nejvíce líbilo, když ste spolu začínali. Čím více si takto promítáte tyto myšlenky, tím více budou evokovat vaši snahu o udržení a obnovu vztahu.