Vztahy jsou složité a často procházejí různými obdobími. Počáteční fáze zamilovanosti přechází v různé další fáze. Někdy se objevují ve vztazích krize, které lidé mohou nebo také nemusejí ustát. Máte vztah a snažíte se, aby to trvalo dlouho, ideálně napořád. Prožíváte už několikátou krizi, ale máte pocit, že nyní je to jiné? Přemýšlíte, jestli vůbec má smysl ve vztahu setrvávat? Dá se nějak zachránit nebo se neustále budete točit v kruhu?

Láska je opravdu složitá věc

Kdy je čas bojovat o vztah, o lásku a o partnerský život? Kdy to je ztracený boj a raději se vzdáte a čestně to ukončíte? Je mezi tím mnohdy tenká hranice a komunikace je klíčem k vyřešení mnoha problémů a potíží. Ne vždycky to však jde, když nechce jedna ze stran, neuděláte vůbec nic. Rozchody bývají těžké, po všech stránkách, ať už se rozcházíte v dobrém nebo ve zlém. Kdy je čas na rozchod? Možná vám pomohou v rozluštění tyto signály.

Závislost jako třetí partner

Závislosti člověk může mít různé, myslíme ty, které zasahují do života, škodí zdraví, vztahu, domovu a celkově rodině. Pokud partner pije čtyři kávy denně nebo si dává čas od času tabulku čokolády na posezení, není to důvod k rozchodu. Ovšem alkohol, drogy, automaty a podobně, to jsou závislosti, které vztahu mohou hodně ublížit. Raději zavčas zatrubte k ústupu.

Neustálé hádky

Kdo se občas nepohádá, je to běžné, vyčistí se alespoň vzduch a vy máte mezi sebou alespoň jasno. Když jsou však hádky na denním pořádku a vy musíte neustále vymezovat hranice, hádat se o každou korunu, během hádky se také urážet nebo se napadat, pak to asi nebude to pravé ořechové, nemyslíte?

Problémy v ložnici

Spíte-li spolu jednou na čtvrt roku nebo jednou za měsíc a vyhovuje vám to, pak v pořádku. Když však jeden z nich vidí frekvenci jako špatnou a chtěl by do vztahu investovat víc, pak je to problém. Nespíte-li spolu a nehodláte to měnit ani o tom hovořit, pak je dobré jít dál.