Vztahy jsou složité a často procházejí různými obdobími. Počáteční fáze zamilovanosti přechází v různé další fáze. Někdy se objevují ve vztazích krize, které lidé mohou nebo také nemusejí ustát. Máte vztah a snažíte se, aby to trvalo dlouho, ideálně napořád. Prožíváte už několikátou krizi, ale máte pocit, že nyní je to jiné? Přemýšlíte, jestli vůbec má smysl ve vztahu setrvávat? Dá se nějak zachránit nebo se neustále budete točit v kruhu?

Láska je opravdu složitá věc

Kdy je čas bojovat o vztah, o lásku a o partnerský život? Kdy to je ztracený boj a raději se vzdáte a čestně to ukončíte? Je mezi tím mnohdy tenká hranice a komunikace je klíčem k vyřešení mnoha problémů a potíží. Ne vždycky to však jde, když nechce jedna ze stran, neuděláte vůbec nic. Rozchody bývají těžké, po všech stránkách, ať už se rozcházíte v dobrém nebo ve zlém. Kdy je čas na rozchod? Možná vám pomohou v rozluštění tyto signály.

Fackovací panák

Ač se o násilí ve vztahu hovoří vždy ve vztahu žena – oběť a muž násilník, může to být také naopak. Ať už je to jakkoliv, jakmile ve vztahu padne byť jen jedna facka, jen jednou jeden na druhého vztáhne ruku, celé se to změní. Násilí se bude stupňovat, bude častější a běžnější a tohle určitě není vztah, o který stojíte.

Nevěra

Nevěra je pro někoho nepřekonatelný problém, pro jiného zase kořením vztahu. Není to hezká věc a je to důvod k rozchodu i rozvodu, pokud to jednomu z partnerů vadí. Jestliže se spolu domluvíte na občasných bokovkách, pak klidně, proti gustu. Nicméně pokud vás partner podvádí a vám to vadí, je to důvod k rozchodu. Partner se jen tak nezmění, zvláště když má na nevěru jiný názor než vy.