Na začátku je váš vztah plný lásky, zamilovanosti a vznášíte se. Postupem času se objevují první mráčky a hádky, ale není to nic, co nevyřešíte. Prostě se společně sžíváte a snažíte se naučit kompromisu ve vztahu. Ten se časem vykrystalizuje a vy budete mít spokojený život. Co však dělat, když jste se začali v poslední době z ničeho nic hádat?

Křik a hádky

Křičíte. Poměrně často a hodně. S partnerem se hádáte a to už i kvůli úplným maličkostem. Lezete si vzájemně a nervy. Je třeba si uvědomit, že za hádkami stojí agrese. Za ní se schovává často vztek, zlost nebo strach. Může se zcela přirozeně objevovat bezmoc, kterou prostě jinak ventilovat neumíte. Může to být podmíněno také tím, jak jste se naučili se zlostí a vztekem zacházet už v dětství.

Když se v dětství neumíte vypořádat se svými emocemi a dospělí vás nutili je potlačovat, pravděpodobně budete mít problém s nimi i v dospělosti. Typickou emocí je právě vztek, zlost a agrese. Děti se učí pociťovat zlost a lítost, mnohdy se pasují do role oběti. Popřípadě se začnou projevovat vůči ostatním agresí, což také není to pravé ořechové. I z toho vznikají hádky.

Potřeba ovládání a moci

K agresivnímu chování většinou sklouznou lidé, kteří touží po moci a chtějí ji za každou cenu dosáhnout. Chtějí mít svůj život a vše okolo sebe pod kontrolou a mají tendence být agresivnější, aby toho dosáhli. Možná se lidé okolo nich mohou cítit nesvobodní nebo mohou mít pocit, že se musí podřizovat dotyčnému.

Jestliže se ve vztahu uchylujete víc a víc k hádkám, pak je nutno se nad tím zamyslet. Sedněte si spolu a pokuste se najít příčinu problému. Možná má partner problémy v práci, možná jste se změnili vy a jen si toho nevšímáte.