Poznat na první pohled nezadaného muže není až tak jednoduché. Dnes i singles muži bývají upravení, ve značkovém oblečení. Často umí také vařit, postarají se o sebe. Jdete-li po ulici a otočí se za vámi nějaký muž, nemůžete s jistotou říci, že právě on je nezadaný, tudíž potenciální objekt k rozvíjení vztahu.

Singles jako nutnost či volba

Singles jsou lidé povětšinou z nutnosti, tedy že se s nimi rozešel partner či partnerka. Jakmile se z této „facky“ oklepou, hledají nového partnera, vždyť každý chce přeci partnera, rodinu, děti. Pak jsou tady ti, kteří jsou sami ze svého vlastního přesvědčení. V druhém díle článku přinášíme další typy.

Maminčin mazlíček

Děti dnes od rodičů odcházejí v pozdějším věku, než tomu bylo kdysi. Nemají potřebu osamostatnit se, často na to nemají dostatek prostředků, když už si vybudují nějakou pozici a najdou si „tu správnou práci“ od mámy se jim nechce, protože kde by byl takový servis? Rozhodnou-li se ke společnému bydlení s partnerkou, často to ztroskotá právě na tom, že maminka to dělala jinak. Maminka vařila rajskou s perníkem, do salátu dávala hrášek, prádlo tolik neškrobila a podobně. Do partnerského vztahu často může zasáhnout právě maminka, která potřebuje pomoc s tím či oním a na svého „mazlíčka“ použít osvědčené citové vydírání. Vždyť, ona mu obětovala celý život…

Pesimisti

Takoví ti, kteří se obecně moc neusmívají, jsou zklamaní, mají zlomené srdce. Rozešli se nebo rozvedli s dlouholetou partnerkou. Obecně ženu ani moc nehledají, protože už jim jednou tento bolestný zážitek stačil. Bude-li se k němu nějaká žena chtít přiblížit, obecně to bude mít těžké, pesimisti vědí, že už to je předem prohrané, tak proč se snažit.

Sobečci

Chcete-li egoisti, „já, já, já, jen já“. Ve vztahu nejsou schopni kompromisu, myslí na své vlastní potřeby, na své touhy a sny. A partnerka? Ta se musí přizpůsobit. Často si „pořizují“ partnerku a děti jen proto, že se to tak nějak očekává. Ženu v podstatě nepotřebují k životu, uspokojení svých základních potřeb vždy nějak zvládnou, na to si ženu najdou. Jinak jsou prakticky spokojení ve svém životě. Sami. Se sebou.