Jistě víte, že malé děti jsou vynalézavé a neustále mají potřebu něco zkoumat. A právě ke zkoumání jim můžete pořídit hračky, jejichž výběr je na našem trhu opravdu velký. Jako rodič určitě budete upřednostňovat ty, které jsou bezpečné a zároveň budou rozvíjet jejich schopnosti. Přinášíme vám seznam hraček, na které se můžete kdykoliv spolehnout. Nejen že vaše dítě potěší, ale zároveň bude stimulovat jeho smysly.

1) Měkké knihy

Tak takovéhle knížky určitě znáte. Nejen že jsou za výborné ceny, ale dají se sehnat prakticky v každém obchodě pro maminky. Tyto měkké knihy, lehce nafouklé vzduchem, by měly mít ten správný kontrast barev a vzorů. Je důležité, aby je vaše dítě nepřehlédlo, tedy vybírejte takové, které mají velké obrázky se širokou škálou barev. To bude podněcovat děti k bádání. A právě tato první zkušenost může v budoucnosti vést vaše dítě k další lásce ke knihám.

 2) Nerozbitná zrcátka

Děti obecně milují zrcadla. I když nerozumí tomu, že se ve skutečnosti dívají na svůj vlastní odraz (cca do 1 roku života), je pro ně stále vzrušující a zábavné napodobovat tvář, která se v zrcadle pohybuje. Díky tomu zkouší nové a nové věci – usmívají se a dělají různé, pro ně zábavné, výrazy. Pokud chcete i vy, aby vaše dítě zkoumalo vlastní osobnost pomocí zrcadla, kupte mu takové, které nemůže rozbít, o které se nezraní a není pro vás důležité. V žádném případě malému dítěti nepodávejte větší zrcadla nebo mobilní telefon se zrcátkem. Vhodná jsou také kapesní zrcátka.

3) Smyslové hračky

Existuje také řada smyslových hraček, které podporují jemnou motoriku dítěte a opět mu pomáhají rozvíjet své schopnosti. Jsou to například různá chrastítka, pískací vycpaná zvířátka či hrací skládačka. Můžete sledovat, jak se vaše dítě poprvé setkává s hudbou a jak na ni reaguje. Tyto hračky také rozvíjejí dětskou vnímavost a vaše dítě si s nimi užije spoustu zábavy.

4) Zábavný koberec

Zábavný koberec je svým způsobem hračka, která je pro vaše dítě takové první hřiště! Pokud i vy chcete svému drobečkovi pořídit podobnou věc, vybídejte pečlivě. Nejdříve se soustřeďte na to, aby měl co nejvíce možných barev a vzorů, a vaše dítě se tak na chvíli mohlo dostat do úplně jiného prostředí. Právě k tomuto koberci či podložce jsou kolikrát přídělaná různá chrastítka, plyšové hračky, na které se děti rádi dívají a mají snahu na ně dosáhnout, tahat za ně, převracet je. V tomto důsledku se postupem času mohou i samostatně posadit. Různé takové koberce/podložky jsou vyráběny i s plastovými kroužky, které jsou pro vaše dítě bezpečné, tudíž je může i okusovat.

5) Míče a balónky

V hračkárně ale i obchodech pro miminka můžete koupit kbelík s řadou různých velikostí kuliček. Pro vaše dítě je to nejjednodušší a nejlepší způsob, jak mu poskytnout nekonečně hodiny zábavy. Podívejte se po takových, které mají různé barvy a textury nebo i tvary. Existují i takové, které vydávají legrační zvuky nebo svítí.
To ale není vše, třeba takový míč je jedna z mála hraček, ze kterých vaše dítě nikdy nevyroste, protože se s ním bude setkávat prakticky celý život. Je-li vaše dítě malé, můžete mu malé míčky kutálet po zemi. Je-li už větší a umí chodit, postupně si s ním můžete házet, kopat, nebo dokonce hrát vybíjenou.

Bez ohledu na to, jakou hračku pro vaše dítě vyberete, je důležité se ujistit, že je věkově přiměřená a nepředstavuje žádná potencionální nebezpečí udušení nebo jiná zranění. Po koupi si vždy pozorně přečtěte návod k použití, péči a varování, které s pořízením hračky přicházejí – i když se vám zezačátku zdají zbytečná. Pokud budete i vy strávit pár minut čtení před hrou, ušetříte mnohem více času, nastane-li nějaký problém, nebo nehoda.

2 KOMENTÁŘE

  1. Moc hezky napsaný článek. Jen bych doplnila, že malé děti není nutné zásobit jen chrastítky, měkkými knížkami a podobně. Mám roční dceru, která je nadšená ze všeho dospěláckého, miluje tedy bouchat na hrnce, vařit apod. Teď jí babička koupila na zahradu veselé dětské hřiště a Lucinka je z něj úplně odvázaná. Je jasné, že ji tam zatím nenecháme řádit samotnou, ale zabaví ji to na docela dlouho a tenhle slunečný víkend jsme si fakt užili.

  2. Hračky ze dřeva se navíc k naší velké radosti stávají opět moderní a stále více maminek objevuje jejich kouzlo.

Comments are closed.