Před Vánoci můžete společně s rodinnou navštívit kino, a pokud nevíte, na co se podívat, doporučujeme americký hit letošního kina – Viktor Frankenstein.
V hlavní roli se ukízal James McAvoy, který ztvárnil roli samotného šileného doktora Viktora Frankensteina. Ten se při návštěvě cirkusu nechá okouzlit bezejmenným hrbáčem (v hlavní roli Daniel Radcliffe), které následně vezme pod svá křidla a nezačně mu říkat jinak, než pomocník Igor.

Pokud se ale ptáte, o co vlastně samotného šilenému Frankensteinovi jde, pak otázka je nejednoduše jednoduchá – oživit hmotu a stvořit z ní život. Že je to proti přírodě a proti Bohu? Ano, toho si je Viktor Frankenstein velmi dobře vědom. Společně s pomocníkem Igorem dají hlavy dohromady a pokuse se vytvořit to, co vytvořil samotný Bůh – nový život. Oba dva si vytvoží vizi o uměle stvořeném životě, který může změniz svět.

Jak už to ale bývá, Victorovi a Igorovi se ale situace vymkne z rukou a kromě toho jim hrozí, že se dostanou do spárů lidí, kteří chtěji jejich šílený plán překazit a je samotné potrestat. Zatímco Frankenstein by rád ve svém vynálezu pokračoval, Igor si začně brzy uvědomovat, jak tato myšlenka může ohrozit nejen je samotné, ale i celý svět. Jak tento příběh nakonec skončí?

Bude jejich dílo oslavovaným průlomem v dějinách nebo skončí v zapomění, stejně jako jejich jména?

V kinech právě běží a my doporučujeme shlédnout. CSFD: 66 %

Photo source: imbd.com