skolni batohyHledáte školní batohy pro prvňáčky, školní aktovky či školní potřeby? Nemůžete se rozhodnout co a kde vybrat? Jako každá maminka chcete pro své děti to nejlepší. Víte, co se vašim ratolestem líbí a tak si kromě funkčnosti přejete samozřejmě také pěkný vzhled všech zmíněných školních potřeb. Naštěstí dnes máte možnost vybrat si z širokého výběru, v nízkých cenách a dobré kvalitě podle svých představ. Navštivte obchod detskyeshop.cz a přesvědčte se, že sortiment tohoto obchodu zahrnující školní batohy pro prvňáčky, školní aktovky i školní potřeby je tak široký, že si určitě vyberete a pěkné školní potřeby zpříjemní vašemu dítěti nejen nástup do školy, ale celý školní rok.

Rozhodování, zda zvolit školní batohy či aktovky pro prvňáčky, je dilema většiny rodičů nastávajících školáků. Traduje se, že pro první skupeň ZŠ jsou vhodné především školní aktovky, avšak i dnešní speciální školní batohy pro prvňáčky jsou vyráběny tak, aby splňovaly parametry důležité pro správný vývoj dětské páteře.

Školní batohy pro prvňáčky

Školní batohy pro prvňáčky by měly mít  pevná, anatomicky tvarovaná záda, široké polstrované popruhy a také pevné a široké držadlo pro přenášení v ruce. Užitečná je kapsa na lahev s pitím, dostatečné množství přihrádek i prostor pro jmenovku dítěte. Reflexní prvky, které jsou součástí mnohých batohů, plní bezpečnostní funkci. Školní batohy pro prvňáčky vybírejte s ohledem na věk dítěte, na jeho velikost a tělesnou konstituci. Jiný bude vhodný pro malého otesánka, odlišný pro útlou holčičku.

Školní aktovky dnes připomínají své předchůdkyně opravdu jen velmi vzdáleně. K přednostem současné školní aktovky patří pevná konstrukce a lehkost, anatomické tvarování zad, většinou s odvětrávacími kanálky pro lepší cirkulaci vzduchu, pevné dno s plastovými chrániči zajišťující její vysokou stabilitu stání, ale důležitá je také tvarovaná klopa, zamezující zatékání vody. Při výběru školní aktovky zaměřte svou pozornost také na takové maličkosti, jako zda má školní aktovka pouto na klíče, kapsu na pití a na přezůvky, či disponuje-li plastovou kapsičkou pro rozvrh hodin a pro jmenovku.

Mezi důležité školní potřeby patří penály, školní desky na sešity, pastelky, tužky, gumy, ořezávátka a celá řada dalších. Obchod www.detskyeshop.cz toto vše nabízí rovněž v širokém výběru a za nízké ceny. Pozornost dětí se ponejvíce zaměřuje na to, jaký mají penál a rády se předhánějí, kdo má lepší. Vybírat můžete z různých materiálů i barevných provedení, mezi jednopatrovým, dvoupatrovým, s jednou či více chlopněmi. Pro prvňáčky jsou vhodnější jednoduché penály, které nesvádí, tak jako velké penály, k tomu, aby do nich dítě umístilo nepotřebné velké množství tužek a pastelek a které jsou pak samozřejmě zbytečně těžší. Je dobré, pokud je školní penál polstrovaný pro ochranu psacích potřeb. Zvláště pro malé děti, které ještě nejsou tak zručné je důležité, aby zip penálu měl velké taháčky a kvalitní úchyty na psací školní potřeby, ze kterých půjdou drobné dětské ručce snadno vyndat. A na závěr jedna rada: nechtějte pro své dítě překvapení za každou cenu a až budete vybírat jeho školní potřeby, vezměte v potaz také jeho přání.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, já teď kupovala pro syna vybavu do školy na příští rok, dostane to všechno od ježíška pod stromeček, protože jsem zvolila firmu stil, která je údajně jedna z nejlepších na školní pomůcky a hlavně batohy a aktovky, taky tomu odpovídá i cena…Nechala jsem za to skoro 4 tisíce, ale zase věřím, že mu to vydrží aspoň do 3 třídy a pak už ho stejně asi nebude babit ten motiv…K tomu bude mít ještě nějaké lego a spoustu věcí bude mít u babiček, tak snad nebude z dárku zklamaný, ale do školy už se těší!!!

  2. Dobrý den, jak to tak čtu tak se máme na co těšit..4 tisíce jsou asi opravdu norma. Naše slečna bude mít narozeniny a hrozně moc chce baťůžek do školy, jako má její kamarádka co bydlí naproti. Mám taky vytipovaný na od Stil, jen aby se líbil ještě té naší princezně:) člověk by nevěřil jak je takový výběr batohu náročný, ale myslím že jsem našla takový co má snad všechno co podle všech článků správný batoh má mít: anatomicky tvarované záda, nastavitelný hrudní pás, reflexní prvky a hmotnost 0,9 kg. Takže pro prvňáčka podle mě naprosto ideální. Hodně toho dostane od babiček, takže snad ty náklady nebudou až takové…

Comments are closed.