Vánoce jsou svátky klidu, tak co takhle pokusit se to letos dodržet? O klidu si většina žen může během vánočních svátků nechat jen zdát. Už několik týdnů dopředu je nutné sehnat dárky pro celou rodinu, vyzdobit dům, uklidit a napéct cukroví.

Vánoční-osvětlení-Dekorativní-LED-strom

Například cukroví musíte nechat až na prosinec, ale minimálně dárky a výzdobu je možné vyřešit s předstihem. Usnadněte si letos práci a vymyslete vánoční výzdobu teď, když je na to ještě čas. A nebojte se netradičních kousků.

Černá a bílá vánoční výzdoba bytu

Klasické vánoční barvy si vybavujeme všichni. Patří mezi ně stříbrná, zlatá, červená, fialová, modrá či zelená. Všechny v tmavých odstínech. Dají se mezi sebou různě kombinovat, jednu sezónu je trendy fialová, jindy zlatá. Avšak věřte, že to jde i jinak. Velmi efektně vypadá kombinace černé a bílé. Když ji doplníte červenou, o vánoční atmosféru rozhodně nepřijdete.

Jestliže už máte část výzdoby nakoupenou a nechcete vše vyhazovat, orientujte se zejména podle již zakoupených kousků, ať k sobě pěkně ladí. Případně se nabízí možnost sladit každý pokoj do jiné barvy.

adventní-věnec-3

Tipy na vánoční výzdobu v podobě netradičních věnců

Zapomeňte tentokrát na věnec z jehličnatých větviček či šišek. Dnešní době vládnou neobvyklejší varianty. Věnec se dá pověsit na dveře, okno, krbovou římsu nebo položit na stůl. Na jejich tvorbu je možné použít například korkové špunty, kaktusy či papír. Nevěříte? Podívejte se na internet, vánoční výzdoba inspirace na vás dýchne slavnostní atmosférou a třeba ve vás probudí fantazii a kreativitu.

vánoční-dekorace-inspirace-3

Nesmí chybět vánoční osvětlení

Světýlka hrají o Vánocích důležitou roli. V dřívějších dobách se světelné řetězy používaly pouze na vánoční stromečky a na stole stály zapálené svíčky. Dnes je v nabídce široké spektrum různých řetězů, LED světýlek a svítících předmětů. LED vánoční osvětlení vám umožní rozjet pořádnou show, ať už osvětlíte dům zvenku nebo zevnitř.

Nebojte se moderních inovací. Nechceme vás nabádat k úplnému zapomenutí tradic, ale vsaďte se, že bude vaše netypická výzdoba mezi všemi klasickými nakonec působit moc příjemně.