Jak se jednoduše vypořádat se zmačkaným oblečením z kufru či cestovní tašky? Řešení je jednoduché. Pořiďte si cestovní žehličku.

Ačkoliv se výrobci kufrů snaží sebevíce, zmačkanému oblečení se na cestách nevyhne nikdo. V případě džínsů nebo krepované košile ještě můžeme přimhouřit oči. Ale co když si s sebou vezeme oblek nebo večerní šaty? Jak jednoduše vypadat upraveně i během pracovní cesty nebo dovolené?

Ti největší milovníci elegantního a spořádaného vzhledu jsou ochotni do kufru zabalit obyčejnou suchou či napařovací žehličku. Prakticky založenému však přijde nesmyslné zabírat tolik cenné místo v zavazadle tak těžkým a neskladným nástrojem.

Úspora místa i nízká hmotnost

Elegantním řešením jsou proto cestovní žehličky. Jsou velmi lehké a nezabírají téměř žádné místo. Kromě cestovatelů jej využijí také studenti na kolejích a vůbec všichni, kteří žehlí jednou za uherský rok a nechtějí, aby jim velká žehlička doma zabírala místo.

Při výběru cestovní žehličky dbejte především na její hmotnost a velikost. Výhodou je, pokud žehlička má přepínač napětí. S jiným napětím se setkáte například v USA, Kanadě či Brazílii (120 V) i Mexiku či Japonsku. Nezapomeňte se ale ani informovat o typu zástrčky, která se vaší cílové zemi používá.

Jak se žehlí s cestovní žehličkou?

Cestovní žehlička však rozhodně neposkytuje komfort, na který jsme zvyklý u klasických napařovacích žehliček i žehliček na suché žehlení. Žehlení trvá nesrovnatelně delší dobu, proto je skutečně vhodná pro příležitostné žehlení během cest.

Ceny cestovních žehliček patří spíše k těm nižším, pokud s sebou na cesty tedy balíte společenské oblečení, s její koupí neváhejte.