Protože letní počasí, ačkoliv to v nynějších dnech nevypadá, dokáže být mnohdy opravdu vyčerpávající, potřebuje každý člověk něco, čím se dokonale zchladí a zvedne náladu. A co jiného, krom studeného bazénu nám ještě v letním počasí může udělat dobře? Tak například zmrzlina. A protože už i zmrzlina dokáže být opravdu drahá, jednoduše si ji vyrobte doma. Dnes je na menu kokosová!

Výhodou této kokosové zmrzliny je, že jeho základem je kokosové mléko, díky čemuž je pak chuť intenzivní a textura krémová. Kokosovou zmrzlinu si zamilujete nejen vy, ale i vaše děti. A co vlastně budete potřebovat?

– 2 plechovky kokosového mléka
– 3/4 šálku cukru
– špetku soli
– 2 a 1/2 kukuřičného škrobu
– sušený, neslazený strouhaný kokos

Postup přípravy:

V dostatečně velkém hrnci smíchejte 1 a půl plechovky kokosového mléka, cukr a sůl. Přiveďte k varu na mírném ohni. Mezitím si v misce smíchejte kukuřičný škrob a zbývající půlku kokosového mléka. Vše poté přidáme do hrnce a mícháme, dokud směs nezhoustne.
Poté odstavíme hrnec ze sporáku a necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Až směs vychladne, vložíme ji do lednice a necháme chladit alespoň 4-24 hodin.
Po uplynulé době nalijeme směs do vychlazené mísy na výrobu zmrzliny, postupujeme podle pokynů výrobce mísy. Vše podáváme v kulaté zmrzlinové formě – posypané čerstvým kokosem.

Přejeme dobrou chuť :)