Ekonomická krize není důvodem přestat investovat. Naopak. Jen je na místě poněkud přeorientovat investiční záměry. A například místo do nemovitostí začít investovat do drahých kovů. Jedním z nejbezpečnějších investičních nástrojů v současné době jednoznačně je zlato.

Ekonomická krize, v níž se bohužel nacházíme, nás nutí měnit naše zažité zvyklosti. Obzvláště ty investiční. Jako bezpečná forma investice například přestaly fungovat zmíněné nemovitosti. Lépe na tom však nejsou ani pamětní mince z produkce našich mincoven, k jejichž základní ceně si prodejci připočítávají i jejich sběratelskou hodnotou. Hodně investorů si však už rozmýšlí i investice do diamantů, obrazů a starožitností, při jejichž nákupu se zase nevyhnou platbě DPH. Investičního zlata se naštěstí nic z výše zmíněného netýká. A toho je na místě využít.

Zlato snadno prodáte! Kdekoliv na světě!

Zlato je mobilní a nezničitelné. A stejně rychle, jako ho nakoupíte, jej i prodáte. V kterékoliv světové měně. Především si však dlouhodobém horizontu uchovává svou hodnotu. Nezávisle na stabilitě měny, což jej právě v době inflace a ekonomické krize staví na přední investiční příčky.

Zlaté mince, nebo cihly?

A do jaké formy zlata investovat? Na výběr máte zlaté mince či zlaté cihly. Kde je však sehnat, když žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí? Čeští investoři z tohoto důvodu zaměřují svou pozornost na výrobky švýcarských rafinerií Argor Heraeus a P.A.M.P., v jejichž produkci navíc najdou i investiční stříbro, platinu nebo paládium.

Obraťte se na renomovaného dodavatele

Při nákupu drahých kovů je důležitý renomovaný dodavatel. S doloženou historií a dobrými referencemi. Jednoho z nich najdete například ve specializované prodejně v pražském Obchodním domě zaměstnávajícím specialisty, kteří vám při výběru také mohou asistovat. A nabídnout vám to nejlepší možné investiční řešení. Investiční zlato ale můžete objednávat i online, a to na stránkách www.zlate-mince.cz, kde si jednoduše objednáte diskrétní pojištěný balíček, který vám doručí spolehlivá kurýrní služba. Je to snadné, že?